Sprawdź, czy masz wycofany Febrisan

Sprawdź, czy masz wycofany Febrisan

Główny Inspektorat Farmaceutyczny właśnie wycofał 38 serii leku Febrisan. Blisko 400 opakowań zostało sprzedanych w Jastrzębiu-Zdroju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Portal KtoMaLek.pl, będący partnerem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, poinformował właśnie, że wycofanych zostało 38 serii leku Febrisan. Lek ten stosuje się w przypadku leczenia objawów zwykłej grypy i przeziębienia. Serwis zajmujący się monitorowaniem sprzedaży leków, podał szczegóły dotyczące dystrybucji. W ostatnich 30 dniach, w Jastrzębiu-Zdroju sprzedano blisko 400 opakowań wycofanych serii leku. W uzasadnieniu decyzji czytamy:

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja podmiotu odpowiedzialnego, o zidentyfikowaniu wady jakościowej, polegającej na występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego.

Dla wszystkich zainteresowanych szczegółami decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego dostępny jest dokument z wypisanymi wszystkimi seriami wadliwego leku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Podpalacz familoków stanie przed sądem?

Weź się zazieleń!

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.