Sprawdź, czy masz wycofany Febrisan

Główny Inspektorat Farmaceutyczny właśnie wycofał 38 serii leku Febrisan. Blisko 400 opakowań zostało sprzedanych w Jastrzębiu-Zdroju.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Portal KtoMaLek.pl, będący partnerem Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia, poinformował właśnie, że wycofanych zostało 38 serii leku Febrisan. Lek ten stosuje się w przypadku leczenia objawów zwykłej grypy i przeziębienia. Serwis zajmujący się monitorowaniem sprzedaży leków, podał szczegóły dotyczące dystrybucji. W ostatnich 30 dniach, w Jastrzębiu-Zdroju sprzedano blisko 400 opakowań wycofanych serii leku. W uzasadnieniu decyzji czytamy:

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja podmiotu odpowiedzialnego, o zidentyfikowaniu wady jakościowej, polegającej na występowaniu mikrouszkodzeń w strukturze folii opakowania bezpośredniego.

Dla wszystkich zainteresowanych szczegółami decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego dostępny jest dokument z wypisanymi wszystkimi seriami wadliwego leku.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podpalacz familoków stanie przed sądem?

Weź się zazieleń!

podpalacz Previous post Podpalacz familoków stanie przed sądem?
Park im.Piotra Furgoła Next post Park im. Piotra Furgoła „zaświeci dawnym blaskiem”?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds