Weź się zazieleń!

Weź się zazieleń!

Miasto Jastrzębie-Zdrój od 10 do 14 maja wspólnie z mieszkańcami będzie sadzić drzewa. Urząd zaprasza mieszkańców do udziału w akcji ekologicznej „Weź się zazieleń”.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Miasto Jastrzębie-Zdrój zachęca do udziału w akcji ekologicznej. Drzewa nazywane są „zielonymi płucami miast” lub „fabrykami tlenu”. Jedna roślina może wytworzyć tyle tlenu, by zaspokoić potrzeby trzech osób.

Jak informuje miasto:

Z okazji Światowego Dnia Ziemi każdy jastrzębianin będzie mógł posadzić drzewo. Akcja odbędzie się na kilku terenach miasta, między innymi na działkach przy ulicy Okopowej i Długiej. Ilość sadzonek będzie uzależniona od liczby chętnych

Akcja miała się odbyć 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. Jednak z powodu aktualnej sytuacji pandemicznej została przesunięta na 10 – 14 maja.

Zgłoś się!

Zainteresowane osoby muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest również w holu wejścia głównego do Urzędu Miasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia, wypełniony dokument należy złożyć do skrzynki podawczej lub przesłać w formie elektronicznej na adres [email protected]

Źródło i grafika: UM Jastrzębie-Zdrój

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.