Park im.Piotra Furgoła

Park im. Piotra Furgoła „zaświeci dawnym blaskiem”?

Park im. Piotra Furgoła w Czerwionce-Leszczynach może doczekać się dawnego blasku. Kiedyś były tam liczne atrakcje, które wspominają jeszcze nasi rodzice. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce znajdziemy tam większe atrakcje niż zaśmiecone chodniczki.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Czerwionka – Leszczyny otrzyma ponad 4,5 mln na rewitalizację parku im. Piotra Furgoła. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Czerwionki-Leszczyn, którzy teraz widują tylko takie obrazki.

park w śmieciach
czytelnik
Jakie atrakcje?

Jak wynika z opisu gminnego projektu:

Zakłada się stworzenie mini parku botanicznego wraz z oświetleniem, placem zabaw, górką saneczkową, małą architekturą oraz ścieżką edukacyjną.
Dodatkowo ma powstać m.in. siedlisko dla zbiorowisk roślin, kolekcja roślin górskich, karmniki i paśniki dla zwierząt oraz budki dla ptaków, nietoperzy i owadów

Internauci nie szczędzą wątpliwości w tym temacie. Jak czytamy na grupie Sprawy Gminy Czerwionka-Leszczyny:

Już raz miała być rewitalizacja parku, nawet w gazecie było zdjęcie jak ma wyglądać i nic się nie zadziało! Miejmy nadzieję, że tym razem coś z tego będzie prócz mydlenia oczu… – pisze Pani Sabina

Papier wszystko przyjmie. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w rzeczywistości – wątpi Pan Artur

Tor saneczkowy i wyciąg narciarski miał już powstać na Zowerze, ale nasi włodarze gminni stwierdzili, że po co, jak nie ma śniegu w zimie – dodaje Pan Stefan

Czas wszystko zweryfikuje. Trzymamy kciuki za ten fantastyczny projekt!

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Sprawdź, czy masz wycofany Febrisan
88-latek Next post Senior wjechał na cmentarz, uszkodził 22 nagrobki!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds