Interwencja Lokalsów

Remont ulicy Furgoła i znikający chodnik

Dostaliśmy informację na naszą skrzynkę, że dość nietypowo przebiega remont ulicy Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Jak piszecie zniknął już praktycznie chodnik na całej długości przebudowywanego odcinka.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Brak chodnika po obu stronach

Remont ul. Furgoła

Zdjęcie 1 z 4

Trwa remont ulicy Furgoła w Czerwionce-Leszczynach. Remont ulicy odbywa się przy częściowym ograniczeniu ruchu, który kierowany jest wahadłowo. Jak sprawdziliśmy na miejscu, zakończono wymianę jednego z pasów wraz z wymianą całej podbudowy. Niestety wraz z rozpoczęciem prac na drugim pasie zniknął także chodnik po drugiej stronie. Obecnie nie ma już praktycznie jak przejść tym odcinkiem ulicy Furgoła – od przejazdu kolejowego do Parku im. Piotra Furgoła. Mimo tego, że po jednej stronie jest znak „Przejście drugą stroną ulicy”. Zapytaliśmy inwestora, czyli Zarząd Dróg Powiatowych o stanowisko w tej sprawie. Jak się okazało, nic w tej sprawie nie było wiadomo:

„Będziemy natychmiast interweniować u kierownika budowy, że przed rozbiórką jednego chodnika, drugi ma być odtworzony”

informuje nas Bernard Simon Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych

Wiadukt na Żorskiej zostanie zburzony


Znikające kostki brukowe

Dodatkowo mieszkaniec poinformował nas o wywożeniu kostki brukowej z terenu budowy przez mieszkańców. Ten fakt również potwierdziliśmy. W momencie wizji na miejscu do przyczepki trzech mężczyzn ładowało kostkę rozbieraną z chodnika. Jak jednak ustaliliśmy część z rozebranej kostki przeznaczono do utylizacji, a tylko pozostałą z niej wykonawca położy ponownie.

„Przekazaliśmy plac wykonawcy i to on jest odpowiedzialny za zabezpieczenie terenu i materiałów. Część z kostki jest przewidziana do położenia na nowo. Pozostała część jest przeznaczona do utylizacji.”

wspomina Bernard Simon Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych

Tak więc, być może wykonawca robót postanowił w ten sposób zarówno uporać się z kostką, a jednocześnie wesprzeć mieszkańców w ich pracach.

Długo wyczekiwana inwestycja

Remont ulicy Furgoła powiat zapowiadał już w roku ubiegłym i jest długo wyczekiwaną inwestycją w gminie. Oprócz kompleksowego remontu drogi i chodników powiat zlecił również dodatkowe prace.

Wykonana zostanie również zatoczka autobusowa na wysokości parku Furgoła oraz wjazd i wyjazd, właśnie z parkingu przy parku, co także uporządkuje tą sprawę wyjazdu z tego miejsca.

dodaje Pan Dyrektor

Inwestycja realizowana jest do wysokości ulicy Zagłoby, a dalej ma być wymieniana ewentualna nawierzchnia.

Inwestycje realizuje Powiat Rybnicki, a jej wysokość wynosi 2 500 000 zł, z czego dofinansowanie pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 1 700 000zł.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wiadukt Żorska Previous post Wiadukt na Żorskiej zostanie zburzony
Next post Płonie największy park narodowy w Polsce