Przejęto tytoń, papierosy i alkohol

Przejęto tytoń, papierosy i alkohol

Rybniccy policjanci przechwycili tytoń bez polskich znaków akcyzy, nielegalne papierosy, oraz spirytus niewiadomego pochodzenia. Zatrzymano 61-latka, który usłyszał już zarzuty.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Mężczyznę zatrzymano na terenie powiatu rybnickiego przez rybnickich policjantów wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. 61-letni mieszkaniec Rybnika przewoził „fanty” samochodem osobowym. Zabezpieczono spirytus niewiadomego pochodzenia, krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy. 61-latek zajmował się tym procederem od dłuższego czasu. Wartość należności podatkowych, które powinny wpłynąć na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa, a także do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: Śląska Policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Wybuch gazu w Wodzisławiu Śląskim. Ocalił rodzinę przed pożarem

PKS Racibórz wznawia kursy

Śląskie miasta walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Postępowanie ws. kopalni Paruszowiec

Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl