PKS Racibórz wznawia kursy

PKS Racibórz wznawia kursy

Od 1 września do Raciborza wróciły PKSy. Są to kursy komunikacji publicznej organizowanej przez powiat raciborski na linii Racibórz – Pogrzebień – Kornowac – Pszów – Rydułtowy.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
lokalsi.net


Jak informuje przewoźnik:

Ze względu na ograniczenie ruchu związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 935 w miejscowościach: Kornowac i Rzuchów przystanek autobusowy “Kornowac Skrzyżowanie” został czasowo przeniesiony w pobliże sklepu SPAR przy ulicy Pamiątki, natomiast przystanek “Kornowac” został przeniesiony na ulicę Stawową (droga do Łańc) – przystanek “Kornowac Łańce skrzyżowanie”

Pełny rozkład jazdy znajduje się tutaj.

Przetrwali pandemię

PKS w Raciborzu ma za sobą ciężki czas. Załoga dobrowolnie zgodziła się na zmniejszenie wymiaru pracy do 3/4 etatu z powodu utraty klientów, którzy podróżowali do szkół. Te jak wiemy, były zamknięte. Zaś pracownicy, którzy posiadali drugi dochód (np. emerytura) poszli na bezpłatne urlopy.

Firma sięgnęła po pomoc z Tarczy Antykryzysowej na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników. Na trzy miesiące zawieszono płatności ZUS. Wyrejestrowano także część pojazdów.

Opłaciło się. Dali radę

Wszystkie te działania pozwoliły firmie przetrwać najcięższy czas. 1.09. wrócili do pracy w pełnym wymiarze.

Wprowadzono bezpłatną komunikację dla seniorów, którą wspomagają gminy powiatu raciborskiego. Pasażerów obowiązuje noszenie maseczek.

Zdjęcie z oficjalnej strony przewoźnika

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

MZK Jastrzębie gotowe na nowy rok szkolny

Nowy rok, dodatkowe kursy autobusów w Rybniku

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.