Śląskie miasta walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Śląskie miasta walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Rozpoczęła się rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! W 2. edycji ogólnopolskiej zabawy o zwycięstwo powalczą 43 miasta, w tym Racibórz, Żory oraz Jastrzębie-Zdrój.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Walka o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwać ma cały miesiąc. Zwycięzca rywalizacji zdobędzie przechodni puchar, a znalezienie się na podium oznaczać będzie wygraną wyjątkową wygraną w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Atrakcyjne nagrody dla uczestników organizują także poszczególne miasta:

Uczestnicy, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów otrzymają atrakcyjne nagrody! A jest o co walczyć – dla trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek, przygotowaliśmy bony do sklepu sportowego o wartości 100 zł każdy oraz nagrody rzeczowe, m.in. zapięcia rowerowe i inne gadżety przydatne podczas przejażdżek

Aby dołączyć do zabawy, wystarczy pobrać na telefon aplikację „Rowerowa Stolica Polski” ze sklepu AppStore lub Google Play, a następnie z listy miejscowości wybrać Jastrzębie-Zdrój, Racibórz lub Żory. W ramach jednego miasta można również tworzyć osobne grupy, dzięki którym rywalizować ze sobą mogą np. zakłady pracy czy szkoły. Organizatorzy zachęcają do wspólnego czerpania korzyści z ogólnopolskiego przedsięwzięcia:

Ideą akcji jest zachęcanie Polaków do wybierania roweru zamiast samochodu. Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy i częściej wybierany środek transportu

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie organizatora.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Ankieta, nt. lokalnych zagrożeń społecznych w Żorach

Spływ Kajakowy z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

Narodowe Czytanie w nowej odsłonie

Postępowanie ws. kopalni Paruszowiec

Guardians Team i kolejne sukcesy. Mają trenera Kadry Polski!

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.