postępowanie

Postępowanie ws. kopalni Paruszowiec

RDOŚ wznowiła postępowanie w sprawie kopalni Paruszowiec, o czym nie poinformowała miasta. Postępowanie wznowiono na wniosek inwestora.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Na wniosek inwestora Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wznowiła postępowanie w sprawie kopalni, o czym informuje Łukasz Zych – rzecznik prasowy na stronie:

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że 1 września 2020 r. podjęliśmy, na wniosek inwestora, zawieszone wcześniej postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia polegającego na udostępnianiu i wydobywaniu węgla kamiennego ze złoża „Paruszowiec” w Rybniku. Zawieszenie postępowania nastąpiło, również na wniosek inwestora, 21 maja br.Teraz zgromadzony w ramach postępowania materiał dowodowy będzie podlegał dalszym analizom. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z zaktualizowaną informacją o przebiegu postępowania.

Miasto wniosło sporo uwag dotyczących postępowania środowiskowego prowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Ich celem było zablokowanie planów spółki.

13 lipca spółka wniosła skargę do WSA na uchwałę rady miasta dotyczącą zmian w planach zagospodarowania przestrzennego. Miały one zablokować powstanie kopalni. Rybnik jest przeciwny powstaniu kopalni i z końcem czerwca złożyło skargę do WSA na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Śląskiego w sprawie tej samej uchwały. Wojewoda ją uchylił. Miasto czeka teraz na wyznaczenie terminów rozpraw.

Rybnik robi co może, by zapobiec powstaniu nowej kopalni. Zaczęto nawet wprowadzać zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Jak informuje miasto plan jest wyłożony, jednak ze względu na postępowanie sądowe, na razie nie może zostać zrealizowany.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wojewoda wszczyna postępowanie w sprawie kopalni Paruszowiec

Nowy rok, dodatkowe kursy autobusów w Rybniku

Powrót do szkół i przedszkoli. Wytyczne MEN

Plac zabaw w Niedobczycach zdewastowany!

remont Bohaterów Warszawy Previous post W Rydułtowach rozpoczął się remont ul. Bohaterów Warszawy
tytuł Rowerowej Stolicy Polski Next post Śląskie miasta walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds