problem z odbiorem

Problem z obiorem śmieci?

Dostajemy od Was liczne e-maile, że śmieci znowu zalegają przed posesjami. Firma PreZero boryka się z problemem długoterminowych nieobecności pracowników spowodowanych zachorowaniami na COVID-19 oraz kwarantannami.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Otrzymujemy od Was liczne wiadomości dotyczące śmieci, które znowu nie są odbierane w terminie. Poruszaliśmy ten problem wielokrotnie.

Przykładowa wiadomość mieszkańca:

Witam, czy możecie sprawdzić co znowu się dzieje z odbiorem śmieci? Od wczoraj odpady nie zostały wywiezione. Płacimy coraz więcej, a jakość wykonywanych usług jest coraz gorsza

Zapytaliśmy rzecznik Czerwionki-Leszczyn, Hannę Piórecką-Nowak o zaistniałą sytuację. Jak się dowiadujemy:

W związku z brakami personalnymi dział logistyki firmy organizuje przesunięcia osobowe pracowników z innych stanowisk do pracy przy odbiorze odpadów, aby zapewnić bieżącą obsługę w terenie. Reorganizacja, jak przyznaje PreZero, jest niezwykle trudna. Firma stara się optymalnie organizować pracę osób, które pozostały do jej dyspozycji. Ze względu na braki w załodze przedsiębiorstwo informuje, że mogą wystąpić opóźnienia realizacji usług w ramach przyjętych harmonogramów odbioru odpadów. Firma dokłada starań, aby opóźnienia nie były dłuższe niż jeden dzień.

Wraz z firmą PreZero przepraszamy Mieszkańców za niedogodności

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

w CKE Previous post Zaszczepisz się w CKE w Czerwionce-Leszczynach
sprzątanie tamy Next post Sprzątanie „Tamy”: Tylko po co?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds