Zaszczepisz się w CKE w Czerwionce-Leszczynach

Zaszczepisz się w CKE w Czerwionce-Leszczynach

Jak informuje UGiM, od 28 kwietnia rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

Jak mówi Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Nasze działania powodowane są przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych nie jest obowiązkowe dla samorządu, jednak kiedy pojawiła się taka możliwość, postanowiliśmy nie tracić czasu i zdecydowaliśmy, że może on zostać zlokalizowany w naszej gminie

Przyspieszenie szczepień. Zmiany w harmonogramie

Punkty Szczepień Powszechnych są organizowane przez samorządy przy współpracy z podmiotem leczniczym. Tym podmiotem w CKE jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Familia”.

Jak zapewnia dr Robert Salamon z Niepublicznego Zakłady Opieki Zdrowotnej “Familia”:

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, w ostatnich dniach czekaliśmy jedynie na pozytywną weryfikację przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W dniach, w których organizowane będą szczepienia, punkt będzie otwarty od godziny 8.00 do 20.00. Przewidujemy, że dziennie będziemy mogli szczepić minimum 500 osób

Dla kogo?

W punkcie mogą zaszczepić się mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn, powiatu rybnickiego oraz wszyscy chętni z innych miejscowości. Jak informuje gmina, w proces organizowania szczepień zaangażowanych jest około 50 pracowników. Działanie punktu uzależnione jest od dostaw szczepionek.

Ważne informacje dla pacjentów:

Podczas rejestracji należy wskazać o miejsce szczepienia – Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3 Maja 36 D.

Gdy zostanie uruchomione szczepienie danego rocznika, rejestracji można dokonać poprzez:

  • Całodobową i bezpłatną infolinię – 989 ( do zapisu potrzebny jest nr PESEL),
  • e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (tutaj system zaproponuje 5 terminów, najbliżej adresu zamieszkania).

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, rejestrujący się otrzyma powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Źródło: Czerwionka-Leszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.