Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze z rybnickiej drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Na szczęście na wysokości zadania stanęły osoby postronne, które zareagowały zanim doszło do tragedii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


To już kolejny przypadek, kiedy za sprawą świadków, dalsza jazda kierowców łamiących przepisy prawa zostaje udaremniona. Tym razem dzięki właściwej reakcji społeczności lokalnej, policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 64-letniego pijanego kierowcę mercedesa. Mieszkaniec powiatu rybnickiego został zatrzymany w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy 1 Maja w Rybniku. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Pomimo wielokrotnych policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, wciąż nie brak nieodpowiedzialnych kierujących, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W związku z tym, niezrozumiałym wydaje się fakt, że dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie bez wątpienia powodują pijani kierowcy. Jednak każdy, kto decyduje się wsiąść za kierownicę po uprzednim spożyciu alkoholu, stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych na drodze. Brak wyobraźni zwykle prowadzi do tragicznych w skutkach konsekwencji dotyczących pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz samych kierujących.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zmiany w stawkach za gospodarowanie odpadami w Lyskach

Gry planszowe dla najmłodszych!

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk zebrało 1 410,00 zł

umowy o dzieło Previous post Od 2021 roku trzeba będzie rejestrować umowy o dzieło
uchwały Next post Ważne uchwały w Gorzycach. Stawki podatkowe nie zostały podwyższone

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds