Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze z rybnickiej drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. Na szczęście na wysokości zadania stanęły osoby postronne, które zareagowały zanim doszło do tragedii.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

To już kolejny przypadek, kiedy za sprawą świadków, dalsza jazda kierowców łamiących przepisy prawa zostaje udaremniona. Tym razem dzięki właściwej reakcji społeczności lokalnej, policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 64-letniego pijanego kierowcę mercedesa. Mieszkaniec powiatu rybnickiego został zatrzymany w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy 1 Maja w Rybniku. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zadecydują prokurator i sąd.

Pomimo wielokrotnych policyjnych apeli i informacji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu, wciąż nie brak nieodpowiedzialnych kierujących, do których żadne ostrzeżenia nie docierają. W związku z tym, niezrozumiałym wydaje się fakt, że dzieje się tak pomimo świadomości zagrożeń, jakie bez wątpienia powodują pijani kierowcy. Jednak każdy, kto decyduje się wsiąść za kierownicę po uprzednim spożyciu alkoholu, stanowi ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych na drodze. Brak wyobraźni zwykle prowadzi do tragicznych w skutkach konsekwencji dotyczących pozostałych uczestników ruchu drogowego oraz samych kierujących.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Zmiany w stawkach za gospodarowanie odpadami w Lyskach

Gry planszowe dla najmłodszych!

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk zebrało 1 410,00 zł

Patrycja Jędrzejewska

Mieszkanka Czerwionki-Leszczyn i lokalna patriotka. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W wolnym czasie fotografuje przyrodę i pisze.