uchwały

Ważne uchwały w Gorzycach. Stawki podatkowe nie zostały podwyższone

Z końcem 2020 roku Rada Gminy Gorzyce podjęła na wniosek wójta szereg ważnych uchwał. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą, gdyż stawki podatkowe oraz stawki za odpady komunalne nie poszły w górę.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Uchwały

Stawki podatkowe na 2021 r. nie zostały podwyższone – będą obowiązywały takie, jak w zeszłym roku. Przedsiębiorcy inwestujący w Gorzycach będą mogli korzystać do końca 2023 r. z pomocy de minimis.

Został wydłużony okres obowiązywania uchwał:

  • w sprawie zasad udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy;
  • w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie Gminy Gorzyce.

Stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r. pozostaje bez zmian. Wynosi 28,50 zł miesięcznie od osoby bądź 85,50 zł miesięcznie od osoby – jeżeli jej właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Dla właścicieli kompostowników nastąpi ulga w wysokości 1 zł od osoby.

Został także uchwalony budżet na 2021 rok. O jego szczegółach gmina poinformuje niebawem, gdyż w związku z kolejnymi pozyskanymi środkami zewnętrznymi, planowane są jego zmiany.

Budżet gminy zakłada:

  • dalszą redukcję zadłużenia gminy,
  • zrównoważenie wydatków i dochodów,
  • utrzymanie na wysokim poziomie wydatków majątkowych (na inwestycje ponad 15 mln zł).

Źródło: UG Gorzyce

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę
akt wandalizmu Next post Akt wandalizmu w kościele w Dębieńsku!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds