Ważne uchwały w Gorzycach. Stawki podatkowe nie zostały podwyższone

Ważne uchwały w Gorzycach. Stawki podatkowe nie zostały podwyższone

Z końcem 2020 roku Rada Gminy Gorzyce podjęła na wniosek wójta szereg ważnych uchwał. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą, gdyż stawki podatkowe oraz stawki za odpady komunalne nie poszły w górę.


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Uchwały

Stawki podatkowe na 2021 r. nie zostały podwyższone – będą obowiązywały takie, jak w zeszłym roku. Przedsiębiorcy inwestujący w Gorzycach będą mogli korzystać do końca 2023 r. z pomocy de minimis.

Został wydłużony okres obowiązywania uchwał:

  • w sprawie zasad udzielania zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy;
  • w sprawie zwolnień w podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje na terenie Gminy Gorzyce.

Stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r. pozostaje bez zmian. Wynosi 28,50 zł miesięcznie od osoby bądź 85,50 zł miesięcznie od osoby – jeżeli jej właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny. Dla właścicieli kompostowników nastąpi ulga w wysokości 1 zł od osoby.

Został także uchwalony budżet na 2021 rok. O jego szczegółach gmina poinformuje niebawem, gdyż w związku z kolejnymi pozyskanymi środkami zewnętrznymi, planowane są jego zmiany.

Budżet gminy zakłada:

  • dalszą redukcję zadłużenia gminy,
  • zrównoważenie wydatków i dochodów,
  • utrzymanie na wysokim poziomie wydatków majątkowych (na inwestycje ponad 15 mln zł).

Źródło: UG Gorzyce

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.