Punkt Informacji MZK

MZK Jastrzębie gotowe na nowy rok szkolny

Z początkiem nowego roku szkolne także MZK Jastrzębie jest gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wyjeżdżają wszystkie autobusy, tak aby każdy uczeń mógł dotrzeć na lekcje.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Podróż do szkoły będzie odbywała się w reżimie sanitarnym, dlatego MZK wypuszcza wszystkie autobusy. Liczba pasażerów w autobusie nie może być większa niż 50% wszystkich miejsc siedzących. Na 71 liniach pojawi się 110 pojazdów, które obsłużą około 1,5 tysiąca kursów dziennie.

Jak informuje Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie:

Sytuacja dotycząca potoków pasażerskich jest na bieżąco monitorowana. W pierwszych dniach września nasza uwaga będzie skoncentrowana głównie na trasach stanowiących dojazdy do szkół i tam zaplanowaliśmy wzmocnienia, tak aby spełnienie nakazów epidemicznych było możliwe

Jeśli sytuacja w szkołach ulegnie zmianie, przełoży się to na organizację komunikacji miejskiej. Zmiany to zmieniające się żółte i czerwone strefy, a także zmiana pracy szkół. Jak wyjaśnia rzecznik:

Musimy być na to przygotowani. Pracownicy Biura MZK są w stałym kontakcie z naczelnikami wydziałów edukacji poszczególnych gmin, a także z dyrektorami szkół. Sytuacja jest na bieżąco analizowana i kiedy zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować decyzje ułatwiające uczniom dotarcie do szkół

Bezpieczeństwo

Pasażerów obowiązuje obowiązek zasłaniania nosa i ust, co jest kontrolowane. Za brak maseczki grozi mandat 500 zł. Od miesiąca obowiązuje także zasada wchodzenia do autobusu przednimi drzwiami. Autobusy są systematycznie dezynfekowane, a zakup biletu nie wymaga kontaktu ze sprzedawcą. MZK oferuje także usługę „bilet na komórkę„.

Uczniowie korzystający z biletów ulgowych, które w Jastrzębiu-Zdroju są darmowe zobowiązani są do potwierdzenia kontynuowania nauki. Jest na to czas do końca września. Należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta MZK i przedstawić ważną legitymację szkolną lub studencką (podbitą na rok szkolny 2020/2021). Przedłużyć ulgę można także w mobilnych punktach informacyjnych MZK, które uruchomione zostaną w gminach w drugiej połowie września. Wszystkie informacje i rozkłady dostępne są na stronie MZK.

Zdjęcie: MZK Jastrzębie

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nowy rok, dodatkowe kursy autobusów w Rybniku

Policja kontroluje autobusy

Ceny biletów MZK mocno w górę

W autobusach MZK Jastrzębie tylko przednim wejściem

dodatkowe kursy Previous post Nowy rok, dodatkowe kursy autobusów w Rybniku
Guardians Team Next post Guardians Team i kolejne sukcesy. Mają trenera Kadry Polski!