Paweł Królikowski nie żyje

Paweł Królikowski nie żyje

Jak poinformowała Ewa Leśniak, ze Związku Artystów Scen Polskich odszedł aktor Paweł Królikowski.

Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym oraz prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Był Prezesem Związku Artystów Scen Polskich, jednak zrezygnował z tej funkcji niespełna tydzień temu.

Od kilku lat miał kłopoty zdrowotne. W 2015 roku przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. 20 grudnia ubiegłego roku trafił do szpitala, gdzie przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Aktor w kwietniu skończyłby 59 lat.

Paweł Królikowski zadebiutował w 1984 roku rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra”, w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego. Grał w wielu filmach, programach i serialach. Otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy aktor komediowy, za serial „Ranczo” oraz brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Zdjęcie: East News

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl