Śledztwo w sprawie śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta umorzone

Prokuratura Rejonowa w Rybniku umorzyła śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku belgijskiego kolarza grupy z Lotto-Soudal Bjorga Lambrechta. Do tragicznego wypadku doszło podczas ubiegłorocznego wyścigu Tour de Pologne 5.08.2019r.

Jak pisze sport.onet.pl:

Prokuratorzy ustalili, że nikt nie przyczynił się do śmierci zawodnika, nie było też uchybień w organizacji wyścigu.

Jak wyjaśnia prokurator Malwina Szendzielorz-Pawela, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku:

Dwóch kolarzy z drużyny Team Emirates, którzy jechali bezpośrednio za 22-latkiem widziało, jak najechał kołem na punktowy element odblaskowy, które są wbudowane wzdłuż jezdni. To spowodowało, że stracił panowanie nad rowerem.

20-latek zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. Zmarł na stole operacyjnym. Do wypadku doszło 5 sierpnia w Bełku (Czerwionka-Leszczyny).

Decyzję podjęto kilka miesięcy temu

Postępowanie w tej sprawie zakończono i umorzono już kilka miesięcy temu. Jednak ze względu na tłumaczenie dokumentów na język flamandzki, decyzję ogłoszono dopiero teraz. Jak podaje Onet:

Podstawą umorzenia śledztwa, prowadzonego w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, jak i nieumyślnego spowodowania śmierci, jest brak znamion przestępstwa. Prokuratura badała różne hipotezy, jednak nie stwierdziła, by ktokolwiek przyczynił się do wypadku. Śledczy już wcześniej podawali, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku było najechanie przez Lambrechta na drogowy odblask, na skutek czego kolarz stracił panowanie nad rowerem i zjechał z trasy.

Zdjęcie: Wikipedia

Masz inne zdanie w tym temacie? A może uważasz, że czegoś w nim zabrakło?

Previous post Paweł Królikowski nie żyje
Next post Guardians Team na II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w formule K1