Od stycznia nastąpiły zmiany przepisów w ruchu drogowym

Od Nowego Roku nastąpiło sporo zmian w przepisach ruchu drogowego. Część z nich nastąpiła już z końcem 2019 roku, inne od początku Nowego Roku, a pozostałe wejdą w życie na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Jakie zmiany czekają kierowców?
  • Jeśli w ciągu 1 miesiąca nie przerejestrujecie samochodu – zapłacicie 1000 zł. Obowiązek ten, nie będzie jednak dotyczył dealerów ani nowych samochodów. Przepis ten będzie jednak sporym problemem dla importerów i sprzedawców używanych samochodów.
  • 6 grudnia wszedł przepis, dotyczący jazdy na suwak i utworzenia korytarza życia.
  • Pieszy będzie miał pierwszeństwo, jeszcze nim wejdzie na pasy. To jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów, który popiera Mateusz Morawiecki.
  • Ograniczenie prędkości zostanie ujednolicone, bez względu na porę dnia, zawsze będziecie jeździć 50 km/h, nie 60 km/h nocą, jak dotychczas.
  • Gdziekolwiek przekroczycie prędkość o 50 km/h – stracicie prawo jazdy na 3 miesiące. Do tej pory przepis ten dotyczył jedynie przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym.
Piłka nożna Previous post Świerklany: Przyznano dotacje na sport w 2020.
Next post Wolny rynek nie zadziała

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds