#nieKłamMedyka

#NieKłamMedyka i nie narażaj tych, którzy chcą pomóc

Ratownicy, strażacy, pielęgniarki, lekarze z całej Polski informują o kolejnych przypadkach ignorowania powagi jakim jest pandemia koronawirusa. Powstała akcja #NieKłamMedyka

To oni stają na pierwszej linii frontu z pandemią korona wirusa. Ratownicy, strażacy, pielęgniarki. Tak często teraz słyszymy z ust obywateli, że to bohaterzy. Istotnie narażają swoje życie a część z nas tymczasem naraża… ich życie

#NieKłamMedyka

Chodzi przede wszystkim o pacjentów, którzy zatajają, że są lub mogą być chorzy na Covid-19. Jeśli więc jesteś zarażony, przebywasz w kwarantannie lub miałeś kontakt z kimś zarażonym poinformuj już o tym dyspozytora linii alarmowej. Dajesz wtedy szansę ratownikom by mogli się odpowiednio zabezpieczyć.

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy ekipa pogotwia przyjeżdza na miejsce wezwania. Po przyjeździe na miejsce, pacjent informuje, że miał kontakt z zakażonym i podejrzewa u siebie wirusa. Cała ekipa ratowników jeśli nie jest w tym momencie zabezpieczona, z automatu jest wyłączona z pracy. W związku z tym eliminujemy swoich ratowników.

Ponieważ takich przypadków jest znaczna ilość, medycy rozpoczęli akcję #NieKłamMedyka. Wrzucają oni zdjęcia ze wspomnianym hasłem by zwrócić uwagę na dość liczny problem.

Bądźmy zatem odpowiedzialni i zgłaszajmy wcześniej ratownikom wszystkie swoje wątpliwości. Inaczej za kilkanaście dni okaże się, że nie ma nam kto pomóc.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Czernica szyje maseczki Previous post Czernica szyje maseczki dla szpitali! Możesz im pomóc
Koronawirus Next post Dziś ponad 100 zakażeń koronawirusem