Nie nabieraj smogu w usta

Nie nabieraj smogu w usta

Nie nabieraj smogu w usta” do hasło kampanii, promującej program „Czyste powietrze”. Realizują ją studenci, którzy w ramach zajęć walczą o lepsze powietrze. Widzisz? Czujesz? Reaguj!


Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net


Rybnik został wybrany jako miasto pilotażowe projektu studentów psychologii na Uniwersytecie SWPS w Katowicach na wydziale Psychologii w Biznesie i Organizacjach. W ramach zajęć o tematyce kampanii społecznych przyjrzeli się tematyce zanieczyszczonego powietrza. Jak mówi uczestniczka projektu, Katarzyna Goczoł:

Odwołujemy się w nich do znanego przysłowia: „Nie nabieraj wody w usta”, które sparafrazowaliśmy. Celem naszej kampanii jest zaangażowanie osób, które są świadome problemu zanieczyszczania powietrza np. przez sąsiadów, ale nie wykazują żadnej inicjatywy, aby na to reagować

Studenci liczą, że dzięki ich staraniom więcej osób dowie się o programie „Czyste powietrze„.

Jak przekonuje Robert Czech, uczestnik przedsięwzięcia:

W ramach kampanii apelujemy: Widzisz? Czujesz? Reaguj! Nie pozwól sąsiadowi decydować o Twoim zdrowiu. Powiedz mu, że może wymienić piec nawet za darmo

Studenci ostrzegają, iż co roku z powodu smogu umiera w Polsce ponad 40 000 osób. Do promocji projektu „Nie nabieraj smogu w usta” włączyły się rybnickie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (Projekt 'Wyjście Smoga') oraz Śląski Ruch Klimatyczny. Studenci promują projekt w mediach społecznościowych i wśród znajomych.

Źródło i grafika: UM Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn.