69-latka zderzyła się z pijanym 34-latkiem

6 kwietnia na ulicy Pod Lasem w Rybniku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca osobówką 69-latka, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu seatowi. Jak się okazało, 34-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Do zdarzenia doszło 6 kwietnia, około godziny 15.30. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadąca toyotą, 69-latka, w kierunku ulicy Niedobczyckiej, podczas manewru skrętu w lewo do posesji, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. W związku z tym, zderzyła się z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku 34-latkiem, kierującym seatem. W konsekwencji zdarzenia seat uderzył w słup energetyczny. Na miejsce wypadku przyjechała policja. W toku wyjaśnień okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zawiózł kobietę kierującą toyotą do szpitala na badania. Na miejscu okazało się jednak, że 69-latka jest w dobrym stanie. Szczęśliwie jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, motocyklistów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nie nabieraj smogu w usta

Zmagacie się z resztkami po świętach? Można je oddać potrzebującym

Nie nabieraj smogu w usta Previous post Nie nabieraj smogu w usta
matura Next post Matura, już po raz kolejny – w pandemii. Zmiany

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds