Czyste powietrze

Czyste powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem

Z pomocy punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy Rybnika w 2020 roku skorzystali już 4,5 tys. razy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Punkt „Czyste Powietrze” prowadzi Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu. Jego działalność została dofinansowana ze środków Miasta Rybnika. Jak informuje miasto, w 2020 roku z porad w puncie skorzystano 4428 razy – w tym 2610 razy telefonicznie, 1554 podczas bezpośrednich wizyt w punkcie, 223 mailowo, 16 poprzez profil Facebook i 25 za pośrednictwem Skype.

Punkt konsultacyjny działa w budynku „C” rybnickiego Kampusu, przy ul. Rudzkiej 13 (pok. 3.2). Na wizytę należy jednak umówić się wcześniej telefonicznie lub SMS: tel.: 517 664 090

Jak podsumowuje Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Bardzo zależało mi na tym, żeby rybniczanie mieli możliwość pozyskania informacji o programie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, dlatego z pieniędzy samorządu pokrywamy koszty działania tego punktu. Jestem przekonany, że dzięki szerokiej kampanii informacyjnej, którą jako miasto prowadzimy zaczynamy mieć wreszcie efekty. Rybnik w ubiegłym roku okazał się absolutnym liderem jeżeli chodzi o pozyskiwanie dotacji z programu Czyste Powietrze na terenie Śląska. Mieszkańcy złożyli w sumie 1228 wniosków – miasto na drugim miejscu ma złożonych 451 podań, a to pokazuje jak duża jest różnica. Bardzo się cieszę i kibicuję mieszańcom w walce o czyste powietrze

Dzięki poradom w punkcie, w 2020 roku złożono 423 wnioski na łączną kwotę 4 961 383,1 zł. Dodatkowo z pomocy wypełniania dokumentów, potrzebnych do rozliczenia dotacji skorzystało 70 osób.

Mieszkańcy najczęściej wybierają następujące źródła ciepła:

  • 49,6% – kocioł gazowy,
  • 31,0 % – kocioł węglowy,
  • 9,9% – kocioł na pelet,
  • 8,0% – pompy ciepła,
  • 1,2% – elektryczne ogrzewanie,
  • 0,2 – zgazowujące drewno.

Najwięcej wniosków złożono z dzielnic: Północ, Boguszowice Stare i Kamień, najmniej z Zamysłowa.

Zdjęcie: Czyste Powietrze Rybnik- Punkt Konsultacyjny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Rydzyk Previous post Tarcza antykryzysowa? Oczywiście, jest! Dla o. Rydzyka…
Next post Policjanci zatrzymali seryjnych złodziei paliwa

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds