Mistrzowie parkowania. Znacie takich?

Mistrzowie parkowania. Znacie takich?

Często piszemy o piratach drogowych, jeździe pod wpływem alkoholu i innych niebezpieczeństwach na drodze. Dziś skupiamy się na niebezpiecznym parkowaniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Do naszej redakcyjnej skrzynki trafił list Czytelniczki:

Witam, czytając Wasz artykuł o piratach drogowych, wracając dzisiaj z pracy taka „niespodzianka”. Ktoś zaparkował sobie na chodniku przy wąskiej ulicy w Książenicach. Mistrz kierownicy! Swoim idiotycznym postępowaniem zablokował chodnik tak, że piesi nie mają jak się poruszać. Do tego tył samochodu, stojąc na drodze, utrudniał poruszanie się na i tak wąskiej drodze(…)

Zdjęcie nadesłane przez Czytelniczkę

O podobnych sytuacjach słyszymy dosyć często. Ludzi bez wyobraźni nie brakuje. Często słyszymy i sami widzimy jak ludzie parkują na pasach, pod prąd czy w innych niedozwolonych miejscach. Są i tacy, którzy (gdyby tylko mogli) wjechali prosto na cmentarz, do sklepu czy pod drzwi przedszkola.

Takie zachowania są bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla pieszych. Byliście świadkiem podobnej sytuacji? Wysyłajcie nam podobne zdjęcie, stworzymy z nich galerię, by otworzyć oczy lekkomyślnym kierowcom.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Więcej w lokalsi.net

Więcej w lokalsi.net

Zimowy pirat drogowy

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl