Mieszkaniec Radlina, który napadał na banki, jest już w rękach policji

Sprawcą jest 28-letni mieszkaniec Radlina, który dokonał dwóch napadów na bank w podobny sposób. Za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

Napady na bank

17.12.2019 roku doszło do pierwszego napadu. Sterroryzował wtedy pracownice, przedmiotem przypominającym broń, a następnie zażądał wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Następnie uciekł z łupem. Był to bank przy ulicy Korfantego

Natomiast 24 stycznia miał miejsce drugi napad. Tym razem na bank przy ulicy Rogozina. Działał w ten sam sposób. Na rękach miał gumowe rękawiczki, a skradziony łup spakował do białej reklamówki.

Jak mówi asp. Marta Pydych z wodzisławskiej komendy:

Śledczy podejrzewali, że mają do czynienia z tym samym sprawcą. Pracując nad sprawą, skrupulatnie przeglądali zabezpieczony materiał dowodowy. Dzięki tej żmudnej pracy wkrótce ustalili sprawcę obu napadów.

W czwartek policja obezwładniła i zatrzymała mężczyznę w jego mieszkaniu. Usłyszał zarzuty i przyznał się do obu przestępstw. Zabezpieczono przedmioty, które zostały użyte podczas napadów. Mężczyzna twierdzi, że do kradzieży zmusiły go kłopoty finansowe. Za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Źródło i zdjęcia: wodzislaw.slaska.policja

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Niepełnosprawność. Asystent osobisty
Next post Podczas akcji jeden ze strażaków OSP Czerwionka miał ponad 2 promile!