Podczas akcji jeden ze strażaków OSP Czerwionka miał ponad 2 promile!

Podczas akcji jeden ze strażaków OSP Czerwionka miał ponad 2 promile!

Nad rzeką „Bierawka” w Czerwionce – Leszczynach, podczas akcji gaśniczej 33-letni strażak miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Został zawieszony i podał się do dymisji.

Jak mówi asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, o godz. 21.25, na ulicy Furgoła. Nad rzeką Bierawka płonęła trawa. W trakcie akcji gaśniczej policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie, że jeden ze strażaków jest pod wpływem alkoholu. Policjanci podjęli czynności. Okazało się, że 33 latek miał w ograniźmie 2 promile alkoholu.

Policja prowadzi czynności z art. 70, paragraf 2 kodeksu wykroczeń.

O to, czy strażak poniesie konsekwencje, zapytaliśmy Pana Macieja Lichawskiego, Prezesa Zarządu OSP Czerwionka:

Ten strażak został już zawieszony, a na walnym zebraniu – 29 lutego zostanie całkowicie usunięty z jednostki. Sam podał się do dymisji.

*zdjęcie pochodzi ze str Czerwionki – Leszczyn

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wioleta Grzybek

Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Aktywni Społecznie ASy, redaktorka i administratorka wielu stron firm i instytucji w mediach społecznościowych. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak Facebook, dociera do nowych odbiorców i potencjalnych klientów. Działa lokalnie na rzecz poprawy warunków życiowych i oświatowych mieszkańców Czerwionki - Leszczyn. Pracownik sklepu charytatywnego dobryduch.pl