Maseczki na twarz

Maseczka dla Raciborzan od Prezydenta Miasta

Będzie maseczka dla Raciborzan. Prezydent Dariusz Polowy podjął decyzję o dofinansowaniu 50 tys maseczek. Będą je wykonywać osadzeni w zakładzie karnym w Raciborzu.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ubiegły czwartek Minister Zdrowia poinformował o wprowadzeniu obowiązkowego zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Można do tego celu użyć maseczek ochronnych, jak również chusty, szalika lub innego materiału. Obowiązek ten należy respektować od 16 kwietnia.

Urząd Miasta w Raciborzu poinformował, że prezydent Dariusz Polowy zdecydował, aby dofinansować produkcję 50 tys. maseczek. Po jednej dla każdego mieszkańca Raciborza.

Maseczki ze specjalnego materiału wielokrotnego użycia i będzie je można prać i prasować.

Maseczki zostaną uszyte przez osadzonych w raciborskim Zakładzie Karnym. Cała akcja dzieje się w porozumieniu z Ministerstwem Sprawiedliwości.

informuje Urząd Miasta

Dystrybucja maseczek rozpocznie się po świętach Wielkanocy. Materiały te zostaną przekazane Raciborzanom bezpośrednio do domów.

Źródło: UM Raciborza

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Smoleńsk Previous post Obchody katastrofy smoleńskiej. Gdzie odstęp i maseczki?
przekazanie laptopów dla uczniów Next post Oddali komputery potrzebującym uczniom

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds