Koszykarskie emocje w meczu MKS WODZISŁAW – STELA CIESZYN

Finał „A” eliminacji do Mistrzostw Polski U14M w strefie śląsko-opolskiej. Początek meczu to bardzo dobra i skuteczna gra gości z Cieszyna, nasz zespół niestety na pierwszą „kwartę nie dojechał”, zabrakło determinacji w obronie i zagraliśmy nieskutecznie w ataku.

Brakowało pewności siebie.

Dużo na to wskazuje, że nasi chłopcy za bardzo chcieli dobrze zaprezentować się i nie wyszło. Bywa i tak w sporcie.

Wynik pierwszej kwarty 12:25, jak później się okazało, zadecydował o końcowym sukcesie Cieszynian. Po tej nieudanej kwarcie postawiliśmy się na pozycji goniących wynik przez całe spotkanie. A to trudna sztuka i nie zawsze kończy się powodzeniem.
Druga kwarta to już MKS Wodzisław jaki chcemy oglądać. Dobra obrona i kilka szybkich kontr zakończonych łatwymi punktami. Odrabiamy prawie w całości straty punktowe i schodzimy na przerwę przegrywając nieznacznie 42:44! Jednak ten pościg kosztował naszych zawodników dużo sił.
Druga połowa to bardzo wyrównane zawody, w których na 1 minutę 30 sekund przed końcem zbliżamy się na jeden punkt do Steli Cieszyn – na tablicy widnieje wynik 67:68 i mamy piłkę w ataku. Niestety tracimy ją w prosty sposób.
Lepiej końcówkę rozgrywają przeciwnicy wywożąc z hali w SP 28 Wodzisław cenne zwycięstwo. Gratulacje dla naszych sportowych przeciwników.
„Walentynkowy” mecz przyniósł wiele emocji licznie zgromadzonym sympatykom młodych koszykarzy z Wodzisławia i Cieszyna. Dookoła boiska wszystkie ustawione krzesła były zajęte w dużej części kibicami z Cieszyna.
Bardzo przydałyby się trybuny w tej wodzisławskiej hali.
Mimo przegranej wszyscy nasi zawodnicy zasługują na uznanie. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Piotr Pożarowszczyk – mózg i motor napędowy zespołu, robiący koleje kroki do przodu w koszykarskim rozwoju; dwaj rozgrywający – Michał Nawrocki i Mateusz Michnik oraz aktualnie nasz najlepszy zawodnik podkoszowy – Artur Szczeponek, jego zbiórki na tablicach są dla drużyny bezcenne.
Wyciągamy wnioski z przegranego meczu, cały czas uczymy się i będziemy pracować dalej na treningach nad poprawą naszego wyszkolenia.
Czekamy na powrót do swojej pełnej dyspozycji kilku zawodników, którzy są po chorobach i kontuzji.

MKS Wodzisław Śl. – Stela Cieszyn 69:73 (12:25, 30:19, 12:17, 15:12)

Punkty dla MKS WODZISŁAW w meczu zdobyli: Piotr Pożarowszczyk – kapitan drużyny 18, Michał Nawrocki 14 ( 2x3pkt ), Mateusz Michnik 9, Artur Szczeponek 8, Mikołaj Kolarski 6, Jarosław Fierut 4, Kuba Żurek 3, Bartosz Jordan 3, Maciej Łazarczyk 2 i Paweł Malczewski 2.
W zawodach tych brali też udział : Kosma Kolarczyk i Karol Kozielski. Trener zespołu – Marek Malik.
ZAPRASZAMY!
Już w najbliższy wtorek, 18.02.2020 zapraszamy do hali SP 28 Wodzisław na kolejny mecz z aktualnym liderem tabeli śląsko – opolskich rozgrywek, zespołem MOSM BYTOM. Czeka naszych zawodników duże wyzwanie. Początek zawodów o godzinie 17.30.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?