Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z Rudy Śląskiej zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Przejęto 6 maszyn. Za taki czyn grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rudzkiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Czarnoleśnej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Razem z funkcjonariuszami śląskiej służby celno-skarbowej weszli do tego lokalu. Zgłoszenie okazało się prawdziwe. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 6 urządzeń. Na urządzeniach znajdowały się nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Śledczy ustalają jakie straty poniósł skarb państwa.

Śląska policja przypomina:

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post W Rybniku szukano topielca
Next post Koszykarskie emocje w meczu MKS WODZISŁAW – STELA CIESZYN