Zabezpieczono nielegalne automaty do gier hazardowych

Policjanci z Rudy Śląskiej zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Przejęto 6 maszyn. Za taki czyn grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rudzkiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Czarnoleśnej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Razem z funkcjonariuszami śląskiej służby celno-skarbowej weszli do tego lokalu. Zgłoszenie okazało się prawdziwe. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 6 urządzeń. Na urządzeniach znajdowały się nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Urządzenia trafiły już do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Śledczy ustalają jakie straty poniósł skarb państwa.

Śląska policja przypomina:

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post W Rybniku szukano topielca
Next post Koszykarskie emocje w meczu MKS WODZISŁAW – STELA CIESZYN

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds