koronawirus

Koronawirus: będą kolejne zakazy rządowe

Pomimo dużych ograniczeń, wprowadzonych w ostatnich tygodniach liczba zachorować na koronawirus ciągle wzrasta. W życie mają wejść nowe restrykcje.

Próby spowolnienia COVID-19 nie powiodły się. Wprowadzone w Polsce ograniczenia w kontaktach międzyludzkich okazały się być zbyt łagodne. Wirus zagościł w naszym kraju na dobre. Dlatego rząd wprowadził w ostatnim czasie jeszcze większe ograniczenia,czyli zakaz wychodzenia z domu bez poważnego powodu. Mimo to, zaczynają spełniać się czarne scenariusze, według których epidemia będzie trwać nie tygodnie, lecz długie miesiące.

Dlatego wicepremier Piotr Gliński zapowiedział wprowadzenie obostrzeń w rozmowie w Polsat News:

„Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni. Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy „

Zmiany mają dotyczyć liczby osób wpuszczanych jednocześnie do sklepów. Prawdopodobnie zostanie także ograniczona liczba pracowników, mogąca jednocześnie wykonywać obowiązki służbowe.

Obecnie wprowadzone ograniczenia mają potrwać do połowy kwietnia, jednak już dziś mówi się, że zostaną przedłużone.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Previous post Produkcja Przyłbic dla służb
zakażenie COVID-19 w Jastrzębiu-Zdroju Next post Pierwsze zakażenie COVID-19 w Jastrzębiu