Wiesław Janiszewski

Burmistrz Janiszewski szykuje kolejne podwyżki za wywóz odpadów?

Jeden z naszych Czytelników zgłosił nam przedziwną sytuację. Wynika z niej, że Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny szykuje kolejne podwyżki za wywóz odpadów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ostatnim czasie podwyżki za wywóz śmieci przegłosowała Rada Miasta Rybnik. Ustalono tam stawki za wywóz śmieci na poziomie 24zł. Opłata wzrosła o 2zł. Po podwyżce cena za wywóz odpadów zrównała się z opłatą, która od 1 października jest w gminie Czerwionka-Leszczyny. Okazuje się, że władze gminy prawdopodobnie planują podwyżki.

Jeden z mieszkańców informuje, że na stronie gminy pojawił się projekt uchwały dotyczący stawek za wywóz nieczystości.

O planowanej podwyżce za gospodarowanie odpadami komunalnymi dowiedziałem się z projektu z dnia 17 listopada 2020 r. uchwały Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach stanowiącego załącznik do Zarządzenia Burmistrza nr 527/20 z dnia 24 listopada 2020 r. opublikowanego na stronie internetowej czerwionka-leszczyny.pl/urzad/ogloszenia-burmistrza. Obecnie na dzień 05.12.2020 r, tej informacji już tam nie ma

informuje nas pan Paweł Kuźmiński

Z pisma wynika, że planowano od 1 stycznia 2021 podwyżkę do niebagatelnej kwoty 29,5zł czyli aż o 5,5zł! Czyli podwyżka o blisko 18,6%!

Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?

Sprawa wydaje się o tyle dziwna, że jak informuje nas pan Paweł na stronie urzędu stosownego dokumentu już nie ma. Więc urząd albo wycofał się z projektu, albo konsultacje zostały umieszczone przypadkiem (co świadczyłoby o bałaganie w urzędzie).

Skoro jednak zarządzenie opatrzone jest pieczęcią i podpisem burmistrza należy uznać, że plany podwyżek już gdzieś po urzędzie się snują.

Sprawę będziemy badać. Zapytaliśmy urząd o wyjaśnienia. Jak tylko otrzymamy odpowiedź do sprawy wrócimy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podcast cz. X Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. X
pokonali MOSM Tychy Next post MKS Wodzisław pokonali MOSM Tychy

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds