Wiesław Janiszewski

Burmistrz Janiszewski szykuje kolejne podwyżki za wywóz odpadów?

Jeden z naszych Czytelników zgłosił nam przedziwną sytuację. Wynika z niej, że Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny szykuje kolejne podwyżki za wywóz odpadów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W ostatnim czasie podwyżki za wywóz śmieci przegłosowała Rada Miasta Rybnik. Ustalono tam stawki za wywóz śmieci na poziomie 24zł. Opłata wzrosła o 2zł. Po podwyżce cena za wywóz odpadów zrównała się z opłatą, która od 1 października jest w gminie Czerwionka-Leszczyny. Okazuje się, że władze gminy prawdopodobnie planują podwyżki.

Jeden z mieszkańców informuje, że na stronie gminy pojawił się projekt uchwały dotyczący stawek za wywóz nieczystości.

O planowanej podwyżce za gospodarowanie odpadami komunalnymi dowiedziałem się z projektu z dnia 17 listopada 2020 r. uchwały Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach stanowiącego załącznik do Zarządzenia Burmistrza nr 527/20 z dnia 24 listopada 2020 r. opublikowanego na stronie internetowej czerwionka-leszczyny.pl/urzad/ogloszenia-burmistrza. Obecnie na dzień 05.12.2020 r, tej informacji już tam nie ma

informuje nas pan Paweł Kuźmiński

Z pisma wynika, że planowano od 1 stycznia 2021 podwyżkę do niebagatelnej kwoty 29,5zł czyli aż o 5,5zł! Czyli podwyżka o blisko 18,6%!

Fundacja Ramża – upadek. Co na to Burmistrz i Wicestarosta?

Sprawa wydaje się o tyle dziwna, że jak informuje nas pan Paweł na stronie urzędu stosownego dokumentu już nie ma. Więc urząd albo wycofał się z projektu, albo konsultacje zostały umieszczone przypadkiem (co świadczyłoby o bałaganie w urzędzie).

Skoro jednak zarządzenie opatrzone jest pieczęcią i podpisem burmistrza należy uznać, że plany podwyżek już gdzieś po urzędzie się snują.

Sprawę będziemy badać. Zapytaliśmy urząd o wyjaśnienia. Jak tylko otrzymamy odpowiedź do sprawy wrócimy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Podcast cz. X Previous post Podcast Subregionu Zachodniego cz. X
pokonali MOSM Tychy Next post MKS Wodzisław pokonali MOSM Tychy