Wpadli przez dziwne zachowanie kierowcy

26 stycznia, około godziny 10:40 policjanci z rybnickiej grupy Speed patrolowali rejon ulicy Wodzisławskiej. Dostrzegli kierowcę volkswagena polo, którego pasażer nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kierowca osobówki został zatrzymany do kontroli drogowej. Dziwne zachowanie pasażerów pojazdu, skłoniło policjantów do wykonania testu na obecność narkotyków.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W toku czynności, policjanci ustalili, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Mundurowi zwrócili także uwagę na dziwne zachowanie kierowcy. Oprócz standardowego badania stanu trzeźwości, użyli więc również narkotestera. Tester na obecność narkotyków wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metamfetaminy oraz cannabis w ślinie mężczyzny. W związku z tym, policjanci skierowali mężczyznę na badania krwi.

Mieszkaniec Rybnika podróżował wraz z 24-latkiem, którego, jak się okazało, poszukiwał sąd. Posiadał on przy sobie narkotyki, które ukrył w bieliźnie. Młody mężczyzna chował przez funkcjonariuszami marihuanę oraz amfetaminę. Co więcej, podczas przeszukania, policjantka znalazła u 22-letniej pasażerki 15 sztuk woreczków strunowych zawierających środki odurzające. Poza narkotykami funkcjonariusze zabezpieczyli młynek z zawartością suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Wszystkich pasażerów pojazdu zatrzymała policja. Funkcjonariusze ukarali kierowcę 600-złotowym mandatem karnym za popełnione wykroczenia. Pasażerowie natomiast usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających, grozi im do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Rybnik

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Przedszkole bez smogu. Oddaj głos na swoją placówkę!

Uprawiał seks z psem w Czerwionce. Nie żyje

Previous post Poszukiwani świadkowie pobicia w Kamieniu
drożej za śmieci Next post I stało się jasne: drożej za śmieci w Czerwionce -Leszczynach!

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds