dziki

Dziki w Rybniku

Mieszkańcy mają problem ze zniszczonymi ogródkami, a co za tym idzie – nieproszonymi gośćmi. Dziki niszczą podwórka. Sprawdź jak z nimi postępować.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Miasto Rybnik informuje, iż wizyty nieproszonych gości należy zgłaszać do całodobowego Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) w Rybniku:

  • telefon: 32 422 10 00
  • e-mail: [email protected]
  • zgłoszenia przyjmuje też i przekazuje do PCZK Straż Miejska w Rybniku.

Na obszarach łowieckich wyłączonych z użytkowania kół łowieckich, w granicach administracyjnych Rybnika, zorganizowany jest odstrzał redukcyjny dzików i lisów stwarzających realne zagrożenie dla mieszkańców. Zaś koła łowieckie realizują własne plany polowań na dzikie zwierzęta. Jak informuje miasto:

Po zgłoszeniu Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rybniku incydentu związanego z pojawieniem sie dzików w przestrzeni publicznej, jednostka kontaktuje się z łowczym, który podejmuje dalsze działania. Polegają one na ocenie sytuacji, w tym określeniu stopnia niebezpieczeństwa dla mieszkańców. Często wystarczą działania odstraszające, dzięki którym dziki z danej okolicy zostaną przepłoszone. Decyzja o odstrzale zwięrzęcia jest ostatecznością – jej wykonanie zawsze wiąże się z koniecznością zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa w czasie działań łowieckich

Aby uniknąć wizyty dzików należy utrzymać podwórka w czystości. Dzikie zwierzęta często „kuszą się” na pozostawione przez nas resztki jedzenia.

Już kilka lat temu rybnicka Straż Miejska zakupiła urządzenia do odstraszania zwierząt – armatkę hukową oraz elektroniczne odstraszacze. Można je wypożyczyć.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Jastrzębie-Zdrój zaprasza na dogtrekking

“Koronawczasy”…

PKS Racibórz wznawia kursy

Wybuch gazu w Wodzisławiu Śląskim. Ocalił rodzinę przed pożarem

Przejęto tytoń, papierosy i alkohol

dogtrekking Previous post Jastrzębie-Zdrój zaprasza na dogtrekking
Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI Next post Podcast Subregionu Zachodniego cz. VI