Szpital w Raciborzu

Zrzutka na rzecz pracowników szpitala w Raciborzu. Pomoc czy polityczny marketing?

Koronawirus szaleje na świecie. Tymczasem co i rusz słyszymy o próbach pomocy w ten czy inny sposób. Uruchomiono zrzutkę na pomoc personelowi szpitala zakaźnego w Raciborzu. Wszystko piękne ale…

Pisaliśmy już o akcji lokalnych przedsiębiorców z Ornontowic. Wielu pomaga poprzez zakupy osobom starszym. Można też pomóc finansowo poprzez np. zrzutki.

Europoseł zbiera pieniądze

Zrzutka na rzecz pracowników szpitala w Raciborzu stworzona i nagłośniona została przez parlamentarzystę Macieja Kopca.

Na stronie zbiórki czytamy:

Wraz z lokalnymi patriotami postanowiliśmy zorganizować zbiórkę środków finansowych, które mają być przeznaczone zgodnie z potrzebami personelu medycznego na wszystko, co będzie im potrzebne w ciężkiej i niebezpiecznej pracy, jaka ich czeka. 

Cel zbiórki to 10 tys. zł niby niewiele więc akcja powinna potoczyć się szybko. Obecnie na liczniku jest nieco ponad 6000zł.

Komentarze internautów są różne już na samej stronie zbiórki.

Marek Darek pisze:

Polityczna akcja posła Kopca – obawiam się że intencje są raczej polityczne niż szczera chęć pomocy. Karżdy kto chce może wpłacać środki bezpośrednio na konto szpitala bez wielkiego rozgłosu.

Na co sam Maciej Kopiec odpowiedział

Dziękuje Panu serdecznie za zainteresowanie, mam nadzieję, że poparł Pan swój głos takim przelewem, bo jeśli nie to zwykle #hatersgonnahate.

Ta odpowiedź o tyle dziwi, że w gronie wpłacających próżno szukać wpłaty pana posła. Mamy nadzieję, że poprostu zrobił to jako ukryty darczyńca. Chociaż biorąc pod uwagę fakt firmowania swoim nazwiskiem warto byłoby uwiarygodnić się także wpłata.

Są także pozytywne komenatrze:

Esteta Woźniak-Prycelas komentuje:

Używa swojej funkcji polityczno-publicznej do zrobienie czegoś dobrego. Polityka tu czy tam, przynajmniej coś robi! Żyjmy i dajmy żyć 🙂

No i można się z tym zgodzić tylko dlaczego nie nagłośnić jakiejś akcji organizacji społecznej, które są do tego powołane?

Poseł organizuje zbiórkę i podpiera to wieloma osobami, firmami lecz z nazwiska wymienia tylko samorządowca.

Mam przyjemność organizować tę akcję, w porozumieniu z właścicielami firm, lokalnymi działaczami, mieszkańcami regionu, wieloletnim samorządowcem Tadeuszem Wojnarem, a także posłem Maciejem Kopcem. Zwracamy się z prośbą o wpłaty do każdego, kto ma taką możliwość. Pamiętajcie, że ludzie, którym chcemy pomoc narażają w tytanicznej pracy własne zdrowie i życie, aby uchronić nas przed fatalnymi konsekwencjami epidemii.

Jeśli jednak chcecie pomóc poprzez przelew możecie zrobić to na stronie zrzutka.pl

fot. https://galeriabobasa.com.pl/

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Wirus Covid-19 Previous post Członek rządu wśród zakażonych
Poradnik komputerowy Next post [Poradnik] Układ chłodzenia w komputerze