Żorski Bieg Uliczny

Żorski Bieg Uliczny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach organizuje w październiku 14 Żorski Bieg Uliczny. Jest to największa impreza sportowa w Żorach. Miłośnicy biegania będą rywalizować w biegu głównym na dystansie 10 km oraz „Biegu po zdrowie” na dystansie 2,5 km.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


14 edycja Żorskiego Biegu Ulicznego odbędzie się w niedzielę, 17 października. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizowali w „Biegu głównym na 10 km”, rozgrywanym na atestowanej trasie oraz „Biegu po zdrowie na dystansie 2,5 km”. Limit w każdym z biegów wynosi 500 osób.

Zapisać można się tutaj. Wpisowe za udział w biegu głównym wynosi: 40 zł dla osób, które zapiszą się do 20 września, 60 zł w przypadku zapisów do 6 października lub 120 zł w dniu zawodów. W przypadku „Biegu po zdrowie” wpisowe to 10 zł, jeśli zostanie ono wpłacone do 6 października lub 20 zł w dniu zawodów.

Jak mówi Marek Utrata, Dyrektor MOSiR Żory:

Od 2008 roku jesteśmy organizatorem tego wyjątkowego sportowego wydarzenia. W pierwszej edycji naszej imprezy wystartowało 375 zawodników, a w kolejnych było nas coraz więcej. Od wielu lat bieg jest jedną z największych imprez biegowych w regionie. Tuż przed pandemią w 2019 roku na stracie zgromadziliśmy blisko dwa tysiące osób. Przez ostatnich 13 lat pobiegło już z nami łącznie prawie 15 tysięcy osób.

Pomimo trwającego w naszym kraju stanu epidemiologicznego jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować kolejną edycję naszego biegu w nieco zmodyfikowanej wersji z mniejszym limitem biegaczy, ograniczeniem sytuacji gromadzenia się uczestników w hali sportowej oraz z zachowaniem obostrzeń i zasad epidemiologicznych obowiązujących w dniu wydarzenia

Zawodnicy biegu głównego będą mogli rywalizować w 10 kategoriach wiekowych oraz kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Dla wszystkich uczestników zarówno biegu głównego, jak i „Biegu po zdrowie” przygotowane zostaną atrakcyjne pakiety startowe. Będę oni także mogli wziąć udział w losowaniu nagród.

Szczegóły wydarzenia można śledzić tutaj.

Informacja: UM Żory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

spotkanie Czyste Powietrze Previous post Spotkanie informacyjne – dotyczące programu „Czyste Powietrze”
Uniwersytet Trzeciego Wieku Next post Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nędzy