pasjonaci fotografii

„Zamkowi” pasjonaci fotografii

Na naszych stanach możecie odkrywać po kolei to co ma do zaoferowania Stowarzyszenie Spichlerz z Czernicy. Dziś coś dla siebie znajdą u nas pasjonaci fotografii nie tylko ci zaawansowani.

Grupa fotograficzna FOTOSPICHLERZ powstała w 2016 roku z inicjatywy Jerzego Kawuloka (byłego członka grupy fotograficznej „INDYGO”) i działa w Ośrodku Kultury „Zameczek” przy Stowarzyszeniu Działań Lokalnych „Spichlerz” w Czernicy.

Pasjonaci fotografii

Jej członkowie to pasjonaci, którzy swoje wolne chwile poświęcają na wymianie doświadczeń oraz doskonalenie techniki fotografowania. Wyjazdy plenerowe (nawet zagraniczne), sesje z modelkami, organizacja wystaw i wernisaży, udział w festiwalach fotografii, dokumentacja imprez na terenie sołectwa, gminy, powiatu i okolic to część aktywności grupy.

Twórczość nie tylko do szuflady

Grupa Fotospichlerz na przestrzeni okresu działania zorganizowała  w sumie 11 wernisaży oraz 14 wystaw. Między innymi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Rybniku, w Domu Kultury Rybniku- Niewiadomiu, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, w Domu Kultury w Chwałowicach, w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wernisaż odbył się nawet w hali maszyny parowej w zabytkowej kopalni „Ignacy” w Rybniku- Niewiadomiu. Grupa prowadzi stałe wystawy tematyczne w czernickim zameczku i Gminnej Bibliotece – filia Czernica. Z ciekawszych tematów wystawowych to „Moje ulubione”; „Opuszczone-Zapomniane”;  „O Poranku”.

Bo fotografia niejedno ma imię

W trackie ćwiczeń studyjnych do dyspozycji jest podstawowy sprzęt studyjny, jak zestaw lamp studyjnych oraz tła fotograficzne. Obecnie grupa liczy sześć osób i spotyka się w każdą środę w godzinach 18.00-20.00. „Fotospichlerzowcy” zachęcają młodzież i dorosłych amatorów fotografowania – do przygody z fotografią właśnie w tej grupie. Tu każdy może nauczyć się jak zrobić dobre zdjęcia nie tylko aparatem fotograficznym ale nawet telefonem. Każdy uczestnik grupy otrzymuje znaczną zniżkę na tańszy wydruk fotografii w zaprzyjaźnionym zakładzie fotograficznym.                           

Jeśli chcecie dołączyć do tej grupy zachęcamy do kontaku:
Jerzy Kawulok tel.661856845.

Prowadzisz lub działasz w organizacji pozarządowej? Pochwal się swoimi działaniami! To miejsce jest dla Was!

Krzyż katolicki Previous post Pandemia wymusza zmiany- nawet w kościele
Bistro z Ikrą Next post Niezwykłe Bistro i zbiórka na przetrwanie #wspieramGastro

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds