pasjonaci fotografii

„Zamkowi” pasjonaci fotografii

Na naszych stanach możecie odkrywać po kolei to co ma do zaoferowania Stowarzyszenie Spichlerz z Czernicy. Dziś coś dla siebie znajdą u nas pasjonaci fotografii nie tylko ci zaawansowani.

Grupa fotograficzna FOTOSPICHLERZ powstała w 2016 roku z inicjatywy Jerzego Kawuloka (byłego członka grupy fotograficznej „INDYGO”) i działa w Ośrodku Kultury „Zameczek” przy Stowarzyszeniu Działań Lokalnych „Spichlerz” w Czernicy.

Pasjonaci fotografii

Jej członkowie to pasjonaci, którzy swoje wolne chwile poświęcają na wymianie doświadczeń oraz doskonalenie techniki fotografowania. Wyjazdy plenerowe (nawet zagraniczne), sesje z modelkami, organizacja wystaw i wernisaży, udział w festiwalach fotografii, dokumentacja imprez na terenie sołectwa, gminy, powiatu i okolic to część aktywności grupy.

Twórczość nie tylko do szuflady

Grupa Fotospichlerz na przestrzeni okresu działania zorganizowała  w sumie 11 wernisaży oraz 14 wystaw. Między innymi w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece w Rybniku, w Domu Kultury Rybniku- Niewiadomiu, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, w Domu Kultury w Chwałowicach, w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wernisaż odbył się nawet w hali maszyny parowej w zabytkowej kopalni „Ignacy” w Rybniku- Niewiadomiu. Grupa prowadzi stałe wystawy tematyczne w czernickim zameczku i Gminnej Bibliotece – filia Czernica. Z ciekawszych tematów wystawowych to „Moje ulubione”; „Opuszczone-Zapomniane”;  „O Poranku”.

Bo fotografia niejedno ma imię

W trackie ćwiczeń studyjnych do dyspozycji jest podstawowy sprzęt studyjny, jak zestaw lamp studyjnych oraz tła fotograficzne. Obecnie grupa liczy sześć osób i spotyka się w każdą środę w godzinach 18.00-20.00. „Fotospichlerzowcy” zachęcają młodzież i dorosłych amatorów fotografowania – do przygody z fotografią właśnie w tej grupie. Tu każdy może nauczyć się jak zrobić dobre zdjęcia nie tylko aparatem fotograficznym ale nawet telefonem. Każdy uczestnik grupy otrzymuje znaczną zniżkę na tańszy wydruk fotografii w zaprzyjaźnionym zakładzie fotograficznym.                           

Jeśli chcecie dołączyć do tej grupy zachęcamy do kontaku:
Jerzy Kawulok tel.661856845.

Prowadzisz lub działasz w organizacji pozarządowej? Pochwal się swoimi działaniami! To miejsce jest dla Was!

Krzyż katolicki Previous post Pandemia wymusza zmiany- nawet w kościele
Bistro z Ikrą Next post Niezwykłe Bistro i zbiórka na przetrwanie #wspieramGastro