Wodzisławianie znowu zwyciężają!

Mało jest takich drużyn jak MKS Wodzisław Śląski. Zwyciężają praktycznie wszystkie mecze, zaś tym razem wygrali z MOSM Bytom.

Dziękujemy, że do nas wpadłeś. Pamiętaj, że jesteśmy medium obywatelskim.
Nie jesteśmy na pasku żadnej lokalnej władzy czy firmy.
Szukamy prawdy!
Już teraz możesz pomóc nam się rozwijać. Zerknij tutaj!
lokalsi.net

11 marca 2021 roku zespół zagrał bardzo dobry mecz w hali sportowej przy SP 28 Wodzisław Śląski. Był to ostatni mecz wodzisławskich kadetów na swoim terenie w sezonie 2020/2021.

Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, mimo wyraźnego prowadzenia wodzisławian w pierwszej kwarcie (plus 6 punktów) – na przerwę koszykarze MKS Wodzisław Śl. zeszli tylko z jednopunktowym prowadzeniem – 38:37. Po trzech kwartach na tablicy świetlnej otrzymali wynik remisowy 51:51! Jak wspominają ten moment:

Już oczami wyobraźni widzimy dramatyczną końcówkę meczu

Jednak czwarta kwarta to udany finisz wodzisławskiego MKS-u i wygrana w całych zawodach ośmioma punktami.

Jak mówi prezes MKS Wodzisław Śląski oraz trener, Marek Malik:

Cieszy dobra gra całego zespołu i coraz bardziej zrównoważone zdobycze punktowe naszych czołowych zawodników

Bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Pożarowszczyk (MVP teamu – Eval 32), zdobywca 15 punktów na dobrym procencie rzutów z gry – 67%. Mimo gry na pozycji jeden, zebrał na tablicach 12 piłek, 5 razy asystował i zanotował 7 przechwytów.

Do końca rozgrywek wodzisławianom zostały dwa mecze wyjazdowe w Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

Punkty dla MKS WODZISŁAW w tym meczu zdobyli:

iotr Pożarowszczyk 15, Krzysztof Jargoń – kapitan zespołu 13, Krzysztof Jargoń – kapitan zespołu 13, Mikołaj Kolarski 12, Bartosz Jordan 11, Artur Szczeponek 10, Jarosław Fierut 8. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Mateusz Michnik, Michał Nawrocki, Wiktor Maziarz – Piotrowski, Maciej Chmielewski, Maciej Łazarczyk. Trener zespołu – Marek Malik. Kierownik zespołu – Marek Michnik.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?