znowu zwyciężają

Wodzisławianie znowu zwyciężają!

Mało jest takich drużyn jak MKS Wodzisław Śląski. Zwyciężają praktycznie wszystkie mecze, zaś tym razem wygrali z MOSM Bytom.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

11 marca 2021 roku zespół zagrał bardzo dobry mecz w hali sportowej przy SP 28 Wodzisław Śląski. Był to ostatni mecz wodzisławskich kadetów na swoim terenie w sezonie 2020/2021.

Mecz był bardzo wyrównany i zacięty, mimo wyraźnego prowadzenia wodzisławian w pierwszej kwarcie (plus 6 punktów) – na przerwę koszykarze MKS Wodzisław Śl. zeszli tylko z jednopunktowym prowadzeniem – 38:37. Po trzech kwartach na tablicy świetlnej otrzymali wynik remisowy 51:51! Jak wspominają ten moment:

Już oczami wyobraźni widzimy dramatyczną końcówkę meczu

Jednak czwarta kwarta to udany finisz wodzisławskiego MKS-u i wygrana w całych zawodach ośmioma punktami.

Jak mówi prezes MKS Wodzisław Śląski oraz trener, Marek Malik:

Cieszy dobra gra całego zespołu i coraz bardziej zrównoważone zdobycze punktowe naszych czołowych zawodników

Bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Pożarowszczyk (MVP teamu – Eval 32), zdobywca 15 punktów na dobrym procencie rzutów z gry – 67%. Mimo gry na pozycji jeden, zebrał na tablicach 12 piłek, 5 razy asystował i zanotował 7 przechwytów.

Do końca rozgrywek wodzisławianom zostały dwa mecze wyjazdowe w Dąbrowie Górniczej i Rybniku.

Punkty dla MKS WODZISŁAW w tym meczu zdobyli:

iotr Pożarowszczyk 15, Krzysztof Jargoń – kapitan zespołu 13, Krzysztof Jargoń – kapitan zespołu 13, Mikołaj Kolarski 12, Bartosz Jordan 11, Artur Szczeponek 10, Jarosław Fierut 8. Ponadto w zawodach uczestniczyli: Mateusz Michnik, Michał Nawrocki, Wiktor Maziarz – Piotrowski, Maciej Chmielewski, Maciej Łazarczyk. Trener zespołu – Marek Malik. Kierownik zespołu – Marek Michnik.