ekośniadnie na trawie

Weź udział we wspólnym śniadaniu na trawie.

Już najbliższą niedzielę (07.08) w Czerwieńskim parku przy ul. Parkowej będzie można wziąć udział w ciekawej inicjatywie jaką jest ekośniadanie na trawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Śniadanie na trawie

W niedzielę 07.08 w parku dworskim w Czerwionce-Leszczynach (ul. Parkowa) odbędzie się wydarzenie, które ma na celu promocję ekologicznych postaw oraz integrację mieszkańców. Koncepcja wydarzenia to forma ekośniadania na trawie. Organizatorzy zachęcają by ten niedzielny poranek spędzić wspólnie z rodziną, znajomymi czy sąsiadami i wspólnie zjeść posiłek. W tym celu zachęcają do zabrania kocy oraz swoich ulubionych przekąsek.

Organizatorzy zadbali oczywiście o liczne atrakcje i elementy edukacyjne. Odbędą się warsztaty ekologiczne dla całych rodzin w tematyce „Zero Waste„. Chętni będą mogli zrobić swój ogród w słoiku. Dla najmłodszy przewidziane są liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Organizatorzy przewidzieli również drobny zdrowy poczęstunek dla uczestników:

Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w wydarzenie. Oprócz warsztatów, konkursów i atrakcji przygotujemy drobny, symboliczny, zdrowy poczęstunek.

– mówi Michał Toman, radny gminy Czerwionka-Leszczyny, współorganizator wydarzenia

W ramach wydarzenia będzie również możliwość wzięcia udziału w rożnych formach aktywności fizycznej. Wszystko zacznie się od wspólnej rozgrzewki fitness.

ekośniadanie na trawie plakat

Zorganizowana zostanie również strefa wymiany książek, roślin itp. Organizatorzy zachęcają podczas akcji by podzielić się rzeczami, których już nie potrzebujemy, a mogą otrzymać drugie życie. W czasie trwania wydarzenia „Ekośniadanie na trawie” będzie możliwość wspólnego zadbania o otoczenie podczas akcji sprzątania śmieci.

Projekt „Nie (bądź) śmieć!”

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Nie (bądź) śmieć!”, który dofinansowany jest ze środków Urzędu Gminy i Miasta Czerwonka-Leszczyny. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polska 2050, które już kilkukrotnie organizowało wspólne akcje ekologiczne jak sprzątanie tamy.

Partnerami Ekośniadania są stowarzyszenia Luxtorpeda i Aktywni Społecznie Czerwionka-leszczyny.

Projekt „Nie (bądź ) śmieć” realizowany jest na terenie gminy i w jego zakresie przewidziane jest:

🌿 organizacja dwóch ekośniadań (7 sierpnia i 3 września),

🌿 produkcja tabliczek do wiat śmietnikowych informujące o sposobie segregacji odpadów,

🌿 stworzenie 2 filmów edukacyjnych przez młodzież,

🌿 organizacja konkursu ekOskary.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

barszcz sosnowskiego w Dębieńsku Previous post Uwaga na Barszcz Sosnowskiego – widziany w lesie w Dębieńsku
dwa mandaty jednego dnia Next post Dwa mandaty jednego dnia