warsztaty tworzenia mydeł

Warsztaty tworzenia mydeł naturalnych w Nędzy z Eleną Szłykową

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejną odsłonę z cyklu „Babska Sprawa”. 30 kwietnia o godz. 10.00 odbędą się warsztaty tworzenia mydła naturalnego. Zajęcia poprowadzi Elena Szłykowa – gość z Ukrainy, która z bólem opuściła swój kraj i znalazła schronienie w Polsce.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Pani Elena tworzy przepiękne przedmioty nie tylko dla ciała, ale również dla duszy. Niestety, wymuszona emigracja zahamowała jej proces twórczy, który dotychczas dawał jej siłę i pozwalał osiągnąć harmonię wewnętrzną.

Cieszymy się, że możemy zaprosić do siebie Panią Elenę i dać możliwość podzielenia się z nami swoją pasją

mówią Organizatorzy z Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Na warsztatach mydlarskich uczestnicy będą pracować wyłącznie na naturalnych składnikach. W produkcji mydła wykorzystają przygotowane przez panią Elenę hydrolaty, a także oleje, ekstrakty roślinne, naturalne barwniki i zioła.
Wytworzenie mydła może być łatwe i przyjemne. Zwykle kto raz spróbował zrobić ręcznie mydełko, już nie przestaje i kontynuuje to dzieło! Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to piękna ozdoba każdej łazienki lub też oryginalny pomysł na prezent.

Koszt warsztatu to 50 zł. Zapisaż można się pod nr 506 141 501.

O prowadzącej

Elena Szłykowa – z wykształcenia jest psychologiem rodzinnym, od najmłodszych lat poznawała różne techniki rękodzielnicze dzięki swojej babci i mamie.
Miłość do przyrody, wrażliwość na jej piękno, świadome rozumienie swoich potrzeb ukształtowały jej zainteresowanie i hobby. Zajmuje się m.in. produkcją mydła, barwieniem tkanin i papieru naturalnymi, roślinnymi materiałami (technika ekodruku), wytwarza papier roślinny , szyje oryginalne torby, wykorzystując naturalne ręcznie malowane tkaniny, nici, rośliny. Jako psycholog wie, że każda twórczość ma wpływ na nasze zdrowie – leczy nas, pomaga osiągnąć wewnętrzną równowagę, poczuć pełnię życia. „Eliksir dla duszy” to jej konto na Instagramie, gdzie prezentuje swoje prace.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Zatańczą dla Krzysia drugi raz! Previous post Zatańczą dla Krzysia drugi raz!
chciał utopić i podrzucił szczeniaki Next post Ktoś chciał utopić szczeniaki, a potem podrzucił kolejne pieski do parku