Warsztaty plecionkarskie

Warsztaty plecionkarskie w GCK w Nędzy

Gminne Centrum Kultury w Nędzy zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu „Babska sprawa”, które odbędą się 4 grudnia 2021 r. o godzinie 16:00 w siedzibie GCK przy ul. Strażackiej 2 w Nędzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?Dużymi krokami zbliża się najbardziej magiczny okres w roku – Boże Narodzenie. Tworzenie przepięknych dekoracji bożonarodzeniowych to idealna okazja, aby poczuć magię świąt i spędzić czas w doborowym towarzystwie.

Proponujemy Państwu warsztaty w zakresie form dekoracyjnych z wikliny i materiałów naturalnych. Podczas zajęć uczestnicy wykonają własnoręcznie ozdoby nawiązujące do okresu świąt Bożego Narodzenia tj. gwiazdki, wianki, choinki, świeczniki. Zachęcamy Pastwa do skorzystania z naszej oferty obiecując, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze spotkanie miało wyjątkową atmosferę i było prawdziwą przyjemnością.

zachęca Zespół Gminnego Centrum Kultury w Nędzy

Warsztaty poprowadzi pani Dobrawa Skonieczna – Gawlik – etnolog, etnograf, kustosz. Od 2006 roku prowadzi zajęcia, warsztaty i pokazy wikliniarskie, a także badania etnograficzne związane z plecionkarstwem. Przygotowuje artykuły związane z historią i współczesnym obrazem plecionkarstwa polskiego. Od 2007 roku bierze udział w Ogólnopolskich Plenerach Wikliniarskich organizowanych przez Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu oraz Ogólnopolskim Konkursie Plecionkarskim im. Jana Bartosiewicza. Wykonane prace poplenerowe (według projektów Bartosza Gawlika) znajdują się w zbiorach Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. Eksponowane są na wielu wystawach w całej Polsce znajdują się także w kolekcjach prywatnych. W 2017 roku praca wykonana według projektu Bartosza Gawlika zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plecionkarskim im. Jana Bartosiewicza Nowym Tomyślu. W roku bieżącym wraz z Bartoszem Gawlikiem (praca zespołowa) otrzymała srebrny medal w I Mistrzostwach w Wyplataniu Nowy Tomyśl 2018 w kategorii „Abstrakcyjna forma dekoracyjna”.
Zapisy telefonicznie pod nr 506 141 501.

Babska sprawa – warsztaty plecionkarskie

„Babska Sprawa” to cykl spotkań twórczych i rozwojowych dla kobiet, podczas których w atmosferze zaufania i spokoju, przy dobrej muzyce i herbacie, pod okiem fantastycznych instruktorów, można oddać się rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań, pogłębić swoją wiedzę na różne tematy, czy po prostu kreatywnie i bezstresowo spędzić wolny czas.
Spotkania kierowane są przede wszystkim do kobiet, które czują, że w natłoku codziennych spraw i obowiązków często zapominają o sobie, które chciałyby odkryć w sobie nowe talenty, rozwinąć swój potencjał, lub potrzebują wyrwać się choć na chwilę z domu i pobyć w dobrym towarzystwie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

rekrutacja do Programu BLASK 2 Previous post Ruszyła rekrutacja do Programu BLASK2, znamy Trenerów i Prowadzących
debiut mieszkańca Czerwionki Next post Debiut mieszkańca Czerwionki w formule MMA!