rydułtowski rynek

W Rydułtowach chcą porozmawiać o przestrzeni miejskiej

Obywatele to właściciele i zarządcy miasta. To właśnie z nimi powinno ustalać się wizję rozwoju lokalnego. Tak też czyni miasto Rydułtowy, które chce porozmawiać o przestrzeni miejskiej.

Rydułtowy kilka miesięcy temu zainicjowały szeroką dyskusję o budowaniu nowej ścieżki rozwoju. W jakim kierunku powinno zmierzać miasto, co jest najistotniejsze w rozwoju miasta. Teraz Rydułtowy zapraszają na dyskusję o przestrzeni miejskiej.

Organizatorzy chcą skoncentrować się na najbardziej newralgicznym fragmencie ulicy Ofiar Terroru – na odcinku od Urzędu Miasta do ulicy Adama Mickiewicza.


Spotkajmy się na rydułtowskim rynku.


Wspólnie z mieszkańcami spróbują odpowiedzieć na pytania:

  • Jak ożywić tę przestrzeń?
  • Czy jest szansa na ożywienie handlu i usług na tej ulicy?
  • Jak pogodzić oczekiwania mieszkańców z potrzebami potencjalnych przedsiębiorców?
  • Co sprawi, że ulica znów będzie ważna?

Do dyskusji zaproszeni są nie tylko mieszkańców tej ulicy, ale również kreatywnych przedsiębiorców i ambitnych młodych ludzi. Celem jest znalezienie nowych funkcji ulicy i nadać jej nową jakość.

Spotkanie będzie dwuetapowe:

– 21 lipca godzinach popołudniowych – ogólnodostępne spotkanie z ekspertem w formie kawiarenki obywatelskiej,

– 28 lipca spacer badawczy dla najbardziej wytrwałych (spośród osób, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu)

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wysłać zgłoszenie do dnia 19.07.2020 r. na adres: [email protected] lub telefonicznie: 515752790.

Organizatorzy proszą o podanie danych kontaktowych: imię, nazwisko, nr telefonu, e-mail. Z uwagi na zagrożenie związane z Covid-19 oraz możliwości organizacyjne efektywnej dyskusji zastrzega się możliwość ograniczenia liczebności uczestników maksymalnie do 40 osób.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

wyniki wyborów Previous post Wyniki wyborów: Trzaskowski na Śląsku, w regionie Duda
Next post Poważnie ranna dziewczynka. Jechała bez pasów

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds