Tour The Pologne

Tour the Pologne. Rocznica śmierci znanego kolarza

Rozpoczyna się Tour The Pologne. W ubiegłym roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął belgijski kolarz – Bjorg Lambrecht. W jego intencji odbędzie się Msza Św. w Bełku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Wyścig w rocznicę śmierci Bjorga Lambrechta

Z powodu pandemii wyścig został przesunięty z lipca na nowy termin (5-9 sierpnia) i skrócony z siedmiu do pięciu odcinków.

Wyścig rozpocznie się w pierwszą rocznicę śmierci Belga Bjorga Lambrechta, który tragicznie zginął w Bełku, gdzie w środę (05.08.2020r.) w kościele pw. św.Jana Sarkandra o godz. 8.30 odbędzie się Msza Św. za zmarłego kolarza. Podczas tegorocznego Tour the Pologne, mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn nie będą gościć kolarzy.

W trwającej od 1928 roku historii imprezy był to jedyny śmiertelny wypadek kolarza. Na 48. kilometrze z nieznanych przyczyn nagle zjechał z szosy i uderzył w betonowy przepust wodny. Śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Organizatorzy tegorocznego Tour de Pologne pragną uczcić pamięć zmarłego kolarza minutą ciszy, podczas startu tegorocznego wyścigu.

Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

Miastami goszczącymi mety etapów będą: Katowice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Najtrudniejszym odcinkiem ma być czwarty, na pętli wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

To będzie wyjątkowy wyścig. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Z pewnością nie zabraknie akcentów papieskich. Start trzeciego etapu odbędzie się w rodzinnym mieście Papieża – Wadowicach.

Etapy:

  • 5 sierpnia, 1. etap: Chorzów – Katowice (195,8 km)
  • 6 sierpnia, 2. etap, Opole – Zabrze (151,5 km)
  • 7 sierpnia, 3. etap, Wadowice – Bielsko-Biała (203,1 km)
  • 8 sierpnia, 4. etap, Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (152,9 km)
  • 9 sierpnia, 5. etap, Zakopane – Kraków (188 km)

Reżim sanitarny

Tegoroczna, 77 już edycja, odbędzie się bez udziału publiczności, stref kibica i trybun. Liczba dziennikarzy zostanie ograniczona. Obowiązywał będzie ścisły reżim sanitarny. Zabraknie hostess, a dekoracja będzie krótsza.

Zdjęcie: Wikipedia

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Mieszkaniec Bełku Jacek Czech spadł z wysokości kilkuset metrów

Mieszkańcy Bełku w nowym teledysku KAZIKA

krzyżówki Previous post Nadzwyczajne krzyżówki
kolacja Next post Kolacja międzysektorowa