Mieszkaniec Bełku Jacek Czech spadł z wysokości kilkuset metrów

Mieszkaniec Bełku wczoraj podczas wielkościanowej wspinaczki zimowej na Mitre Peak spadł z dużej wysokości. Żyje! Doznał urazu głowy. Ucierpiał też Dominik Malirz z Wodzisławia Śląskiego.

Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki informuje, że do wypadku doszło w trakcie odwrotu na ścianie Mitre Peak (Karakorum w Pakistanie). Ucierpieli w nim Jacek Czech, mieszkaniec Bełku i Dominik Malirz z Wodzisławia Śląskiego.

Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego poinformowała:

Wypadek miał miejsce podczas wspinaczki na śnieżnym zboczu, co znacząco zminimalizowało obrażenia. Jednocześnie w niedalekiej okolicy przelatywał helikopter, transportujący towar, którego pilot zarejestrował problem, oszacował możliwość podjęcia poszkodowanych wspinaczy na swój pokład i w niespełna godzinę po odstawieniu załadunku i dotankowaniu pojawił się na zboczu Mitre Peak

Jacek Czech doznał urazu głowy i pozostaje pod opieką lekarzy wojskowych w szpitalu w Skardu. Jego stan jest stabilny. Życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast Dominik Malirz z niewielkimi obrażeniami został wypisany ze szpitala i w hotelu oczekuje na powrót Jerzego Natkańskiego z miejsca stacjonowania polskiej ekipy.

Fot. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Masz temat, który cię ciekawi i chcesz o nim napisać? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Higiena rąk Previous post Pięć krótkich kwestii w czasie pandemii
Linie szybkich prędkości Next post Linie szybkich prędkości, czyli trudne konsultacje

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds