kazik

Mieszkańcy Bełku w nowym teledysku KAZIKA

Mieszkańcy Bełku pojawili się w teledysku Kazika „Noże i pistolety” promującym nową płytę. Rozmawiamy z mieszkańcem Bełku, który pojawił się w teledysku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Nowa płyta Kazika

„Noże i pistolety” to trzeci kawałek promujący najnowszą płytę Kazika Staszewskiego. Album pod tytułem „Zaraza” miał premierę 5 czerwca tego roku. Na albumie znalazło się 15 piosenek, w tym single „Twój ból jest lepszy niż mój” o którym było bardzo głośno

W tekście piosenki „Noże i pistolety” Kazik opisuje zamieszki na ulicach spowodowane ciężką sytuacją ekonomiczną. W jednym z wywiadów Kazik zdradził, że inspiracją do utworu była pandemiczna rzeczywistość, która pozbawiła wielu ludzi środków do życia. Kawałek ten dobrze obrazuje protesty związane z problemami ekonomicznymi, z którymi muszą się teraz zmagać. Chociaż tekst piosenki został napisany wcześniej, to słuchając nowego kawałka Kazika nasuwa się myśl, że bardzo pasuje do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Jak śpiewa Kazik:

Tłum wyjdzie na ulicę gdy przyjdzie na to czas

Wojsko i policja; wyczuwam w ludziach wielki gniew

Mieszkańcy Bełku w teledysku

W najnowszym teledysku Kazika możemy zobaczyć także mieszkańców Bełku. W teledysku wystąpiło dwóch mieszkańców Bełku: Sabina Wojnarowska i Kamil Wojnarowski. Wczoraj mieliśmy okazję zadań kilka pytań panu Kamilowi.

W jaki sposób znalazł się Pan w teledysku?

Około tygodnia przed datą nagrania na fanpagu S. P. Records pojawiła się informacja o poszukiwaniu statystów do jednego z utworów z nowej płyty. Wysłałem dwa zdjęcia na podany adres mailowy. Po dwóch dniach dostałem telefon, że zostałem wybrany. Była ze mną również żona. Pod samym studiem okazało się że potrzeba jeszcze kobiet, więc udało jej się załapać.

Gdzie odbył się teledysk i jaka była atmosfera na planie?

Teledysk kręcony był w studiu Hollywood w Warszawie. Atmosfera była całkiem radosna jak na panujące wtedy obostrzenia dotyczące COVID-19. Mimo około 5 godzin nagrywania do końca wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Co uważa Pan o piosence „Noże i pistolety”?

Sam utwór nie jest moim ulubionym z nowej płyty, ale myślę że świetnie wpisuje się w całą twórczość Kazika i to w jaki sposób potrafi opowiedzieć o otaczającym nas świecie w sposób jak najbardziej rozrywkowy, a jednak dosadny.

Teledysk można zobaczyć na platformie Youtube.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

szaleniec z Palowic Previous post Wracamy do sprawy szaleńca z Palowic
szkoła dzieci Next post Placówki oświatowe w Czerwionce-Leszczynach nadal zamknięte