kazik

Mieszkańcy Bełku w nowym teledysku KAZIKA

Mieszkańcy Bełku pojawili się w teledysku Kazika „Noże i pistolety” promującym nową płytę. Rozmawiamy z mieszkańcem Bełku, który pojawił się w teledysku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Nowa płyta Kazika

„Noże i pistolety” to trzeci kawałek promujący najnowszą płytę Kazika Staszewskiego. Album pod tytułem „Zaraza” miał premierę 5 czerwca tego roku. Na albumie znalazło się 15 piosenek, w tym single „Twój ból jest lepszy niż mój” o którym było bardzo głośno

W tekście piosenki „Noże i pistolety” Kazik opisuje zamieszki na ulicach spowodowane ciężką sytuacją ekonomiczną. W jednym z wywiadów Kazik zdradził, że inspiracją do utworu była pandemiczna rzeczywistość, która pozbawiła wielu ludzi środków do życia. Kawałek ten dobrze obrazuje protesty związane z problemami ekonomicznymi, z którymi muszą się teraz zmagać. Chociaż tekst piosenki został napisany wcześniej, to słuchając nowego kawałka Kazika nasuwa się myśl, że bardzo pasuje do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Jak śpiewa Kazik:

Tłum wyjdzie na ulicę gdy przyjdzie na to czas

Wojsko i policja; wyczuwam w ludziach wielki gniew

Mieszkańcy Bełku w teledysku

W najnowszym teledysku Kazika możemy zobaczyć także mieszkańców Bełku. W teledysku wystąpiło dwóch mieszkańców Bełku: Sabina Wojnarowska i Kamil Wojnarowski. Wczoraj mieliśmy okazję zadań kilka pytań panu Kamilowi.

W jaki sposób znalazł się Pan w teledysku?

Około tygodnia przed datą nagrania na fanpagu S. P. Records pojawiła się informacja o poszukiwaniu statystów do jednego z utworów z nowej płyty. Wysłałem dwa zdjęcia na podany adres mailowy. Po dwóch dniach dostałem telefon, że zostałem wybrany. Była ze mną również żona. Pod samym studiem okazało się że potrzeba jeszcze kobiet, więc udało jej się załapać.

Gdzie odbył się teledysk i jaka była atmosfera na planie?

Teledysk kręcony był w studiu Hollywood w Warszawie. Atmosfera była całkiem radosna jak na panujące wtedy obostrzenia dotyczące COVID-19. Mimo około 5 godzin nagrywania do końca wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Co uważa Pan o piosence „Noże i pistolety”?

Sam utwór nie jest moim ulubionym z nowej płyty, ale myślę że świetnie wpisuje się w całą twórczość Kazika i to w jaki sposób potrafi opowiedzieć o otaczającym nas świecie w sposób jak najbardziej rozrywkowy, a jednak dosadny.

Teledysk można zobaczyć na platformie Youtube.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

szaleniec z Palowic Previous post Wracamy do sprawy szaleńca z Palowic
szkoła dzieci Next post Placówki oświatowe w Czerwionce-Leszczynach nadal zamknięte

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds