rok z koronawirusem

To już cały rok z koronawirusem…

Można powiedzieć, że dziś mija rok odkąd zamknęli nas w domach na dwa tygodnie. Chociaż brzmi to jak kiepski żart, niestety ani COVID-19, ani tym bardziej rządzący nie odpuszczają. Dziś mija rok od potwierdzenia pierwszego przypadku.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Dziś mija rok, odkąd ogłoszono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce. Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, od tego czasu zakażenie potwierdzono u ponad 1 mln 735 tys. osób, z których 44 360 zmarło.

To niestety jeszcze nie historia…

Światowa Organizacja Zdrowia dokładnie 14 stycznia 2020 r. ostrzegała przed rozprzestrzenieniem się nowego koronawirusa, który pojawił się w grudniu 2019 roku w mieście Wuhan, w środkowych Chinach.

29 stycznia 2020 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie uruchomiona została linia diagnostyczna, umożliwiająca wykonywanie w kraju badań molekularnych w kierunku COVID-19. Zaś 30 stycznia zeszłego roku WHO ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. 27 lutego ub.r. w Polsce koronawirus został formalnie włączony na listę chorób zakaźnych, podlegających ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

4 marca Łukasz Szumowski (ówczesny minister zdrowia) poinformował o zakażonym pacjencie z województwa lubuskiego, który przyjechał do naszego kraju autobusem z Niemiec. Już 11 marca 2020 r. ogłoszono pandemię, która zniszczyła i niszczy nadal życie wielu ludzi. Zaś stan zagrożenia epidemicznego w Polsce został ogłoszony 13 marca 2020 r., a 20 marca wprowadzono stan epidemii.

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły w Polsce 27 grudnia 2020 r. i nie wiadomo kiedy się zakończą.

Przez cały, okrągły rok zmagamy się z różnorodnymi zakazami i nakazami. Nie wiadomo w jakim kierunku wirus „poszybuje” dalej, ani tym bardziej rząd. Wszyscy mieli nadzieję, iż na drugiej fali się zakończy. Tymczasem zbliża się trzecia i obyśmy nie musieli tej strasznej rocznicy obchodzić co roku.

Z powodu COVID-19 w szpitalach przebywa aktualnie ok. 15,5 tys. chorych. Pojawiają się nowe mutacje koronawirusa, a nawet warianty: brytyjski, południowoafrykański i brazylijski.

Grafika: Demotywatory

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Nowe zasady, w tym zakaz używania przyłbic i chust

odzyskany łup Previous post Odzyskany łup!
normalnie leczyć Next post Lekarze znów będą normalnie leczyć?

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds