normalnie leczyć

Lekarze znów będą normalnie leczyć?

Adam Niedzielski, czyli obecny Minister Zdrowia ma podpisać rozporządzenie, które będzie ograniczać lekarskie teleporady. Jak stwierdził sam minister – czas zacząć normalne leczenie. Jest też szansa dla restauracyjnych ogródków i uczniów.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Jest nadzieja na to, że lekarze wreszcie zaczną nas normalnie leczyć. Wiele razy słyszymy od Was o różnych absurdach, takich jak czekanie ze złamaną ręką na test COVID-19 przez 8 godzin, odesłanie do domu z zawałem i tabletką „pod język”, czy wypisywaniem antybiotyków na telefon, a nawet wysyłaniu zdjęcia gardła lekarzowi. Teraz jest szansa na powrót do normalności w tej kwestii, a co za tym idzie – do zdrowia.

Czas na normalne leczenie?

Jak wreszcie zauważył Minister Zdrowia – Adam Niedzielski w programie „Gość Wydarzeń” dla Polsat News:

Teleporada czasami ma funkcjonalny wymiar, gdy musimy tylko otrzymać receptę lub gdy nie potrzeba fizycznego kontaktu z lekarzem. Powinna mieć stałe, ale nie dominujące, miejsce w „arsenale środków”

Na pytanie Bogdana Rymanowskiego w Polsat News, czy to prawda, iż Minister jest przeciwnikiem sprowadzenia chińskiej szczepionki do Polski, odpowiedział:

To mój zakres odpowiedzialności. Różne pomysły będę weryfikował, czy zapewniają bezpieczeństwo zdrowotne Polaków

Jak tłumaczył nie przedstawiono mu jeszcze odpowiednich certyfikatów. Także rosyjska wersja szczepionki nie otrzymała jeszcze pozytywnej opinii.

Prowadzący nawiązał do plotek o „analnych testach” na COVID-19 dla obcokrajowców. Minister powiedział, że odebrało mu mowę. Jak zapewnił:

Nie słyszałem o takich testach. Wydaje mi się, że to kategoria fake newsa, a nie realne zdarzenie (…)

Na razie nie ma o tym mowy i jest to pomysł o księżycowym brzmieniu

Jak poinformował Minister Zdrowia – podpisze rozporządznie ograniczające zakres teleporad świadczonych przez lekarzy. Przy czym, pacjenci nadal będą mieli możliwość kontaktu online z lekarzem, jeżeli zechcą.

Swoją decyzję tłumaczył zaszczepieniem lekarzy. W Polsce zaszczepiło się 120 tysięcy lekarzy, co stanowi około 88-90 proc. tej grupy zawodowej.

Szansa dla restauracyjnych ogródków

Jak poinformował Adam Niedzielski – w kwietniu jest spora szansa na otwarcie restauracyjnych ogródków. Jak podkreślił jest pewien warunek:

Jeśli apogeum III fali epidemii zmieści się przed Wielkanocą

Szkoła

Rząd postawił teraz na szczepienie nauczycieli. Jak dalej mówił gość Polsat News:

Większa jest możliwość (wcześniejszego) powrotu uczniów klas IV-VIII do nauki stacjonarnej, ponieważ postawiliśmy priorytetowo na szczepienie nauczycieli

Nowe obostrzenia co tydzień

Tymczasem Radio Zet informuje, iż rząd planuje wdrażać nowe obostrzenia co tydzień, a nie co dwa – jak to miało miejsce do tej pory.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że nowe obostrzenia będą ogłaszane co tydzień. Zmiany w lockdownie nie zaczęłyby obowiązywać w weekend. Prawdopodobne jest jednak, że do nowych restrykcji trzeba będzie stosować się już od poniedziałku, 8 marca 2021.

Jak Piotr Müller powiedział dla Radia Zet:

Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory – dwutygodniowy

Rzecznik dodał, że nie chodzi tu tylko o możliwość zaostrzania restrykcji, lecz także – o ile lokalne warunki na to pozwolą – ich luzowania.

Źródło: Polsat News, Radio Zet

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

To już cały rok z koronawirusem…

rok z koronawirusem Previous post To już cały rok z koronawirusem…
Next post Policyjny pies wskazał kryjówkę złodzieja