zasady

Nowe zasady, w tym zakaz używania przyłbic i chust

Rząd przedłużył swoje zasady bezpieczeństwa do 14 marca. Wprowadzono także nowe restrykcje w województwie warmińsko-mazurskim. Zaś osoby wracające ze Słowacji i Czech będą musiały odbyć obowiązkową kwarantannę. Do zasłaniania nosa i ust mamy używać wyłącznie maseczek.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

 • 55 zł do dnia 24.09.2023,
 • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
 • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

 • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
 • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Zaostrzenie zasad w woj. warmińsko-mazurskim

Niestety, nie na długo mogliśmy się cieszyć poluzowaniem części obostrzeń. Zwłaszcza mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego czeka ogromny zawód. 1/3 wyników testów wykonywanych w tym województwie daje pozytywny wynik. Rząd od 27 lutego zaostrza zasady bezpieczeństwa w tym regionie. Znów zostaną tam zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Uczniowie klas 1-3 także wrócą do nauczania zdalnego.

Jak twierdzi rząd liczba zachorowań znowu wzrosła:

Mamy dynamiczny wzrost zakażeń z dnia na dzień oraz w stosunku do poprzedniego tygodnia – to prawie 3,5 tys. przypadków więcej niż tydzień temu. Widzimy wzrost przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce. W kraju pojawił się również pierwszy przypadek mutacji południowoafrykańskiej

Wyłącznie maseczki

Od 27 lutego do zasłaniania ust i nosa mają służyć wyłącznie maseczki. Rząd wprowadza całkowity zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp.

Kwarantanna po przyjeździe z Czech i Słowacji

Także od 27 ludzi wracających z Czech i Słowacji czeka kwarantanna. Dotyczy to również osób, które przekraczają granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest on ważny 48 godzin od otrzymania wyniku.

Wszystkie zasady obowiązujące 14 marca:

 • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
 • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
 • Otwarte baseny. Aquaparki nadal będą nieczynne.
 • Stoki otwarte.
 • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
 • Siłownie dalej zamknięte.
 • Restauracje będą mogły wydawać posiłki tylko na wynos i w dowozie.
 • Zakrywanie ust i nosa jedynie maseczką – od 27 lutego

Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie zasady zostają jeszcze bardziej zaostrzone. Zamknięte zostają:

 • hotele,
 • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii
 • kina, teatry, muzea, galerie sztuki
 • baseny i korty tenisowe.

Dodatkowo uczniowie klas 1-3 wrócą do nauki zdalnej w tym województwie.

Źródło i grafika: gov.pl

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Previous post Program Kompleksowej Rehabilitacji dla poszukujących pracy
uniknąć podwyżek Next post Zapytaliśmy radnych co zrobili, by uniknąć podwyżek za śmieci

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds