Szychta na Gichcie 2023

Tradycją stało się już, że z początkiem lipca, na terenie Palowic pojawia się ekipa stowarzyszenia Luxtorpeda i organizuje imprezę sportową z niepowtarzalnym klimatem. Nie inaczej było w tym roku. Byliśmy na miejscu – przeczytajcie naszą relację.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Kto choć raz był na imprezie o zagadkowej nazwie „Grill + Run = Fun” ten wie, że to zaskakujące połączenie biegów i kiełbasek z grilla to dopiero początek listy atrakcji związanych z tą imprezą. Trudno tu szukać zawodników starających się pobijać swoje życiowe rekordy. Jest za to liczna grupa pasjonatów biegania i innych form aktywności fizycznej, którzy chcą się spotkać w swoim gronie. Spędzić miło czas z wyjątkowych okolicznościach przyrody. Po zakończonym biegu lub w jego przerwie można skorzystać z punktów odżywczych i zasmakować jedynych w swoim rodzaju kiełbasek.

Pojezierze Palowickie to wyjątkowo urocze miejsce. Cel licznych pieszych i rowerowych wycieczek mieszkańców okolicznych miejscowości. Słynna już „Szychta na Gichcie” działa jak magnes. Tego dnia pojawiło się tutaj ponad 200 uczestników samego biegu głównego. Trasa świetnie oznakowana i zabezpieczona. Zawodnicy z pewnością czuli się zaopiekowani. Spora grupa śmiałków pokonała nawet dystans ultramaratonu! W tych zawodach obowiązuje zasada: każdy biegnie ile chce.

Równolegle do biegu głównego, prowadzone były zawody dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyło ponad 80 zawodników. Emocje jakie towarzyszyły poszczególnym konkurencjom porównywalne były z obserwowanymi podczas największych wydarzeń sportowych.

Ważnym akcentem społecznym było pojawienie się uczestników rajdu rowerowego przeciwko planom budowy CPK. Mieszkańcy postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z planów bezpowrotnej dewastacji terenów Pojezierza Palowickiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i wierzymy, że za rok spotkamy się ponownie na „szychcie” w Palowicach.

Krótka relacja filmowa:

Link do galerii zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1007323803572540&type=3

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

O co chodzi z ulicą Odrodzenia? Previous post O co chodzi z ulicą Odrodzenia?
Eliminacje do ogólnopolskiego turnieju w grze planszowej CATAN Next post Eliminacje do ogólnopolskiego turnieju w grze planszowej CATAN