spływ kajakowy

Spływ Kajakowy z Gminnym Centrum Kultury w Nędzy

26 sierpnia odbył się Rodzinny Spływ Kajakowy nad Odrą. Spływ rozpoczęto w Chałupkach, aby go zakończyć w Zabełkowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Wszyscy uczestnicy dotychczasowych biegów przebieli już razem około 60 000 km. Już od kilkunastu dni trwają zapisy do XVI edycji biegu, a na liście startowej rejestracji dokonało już prawie 200 osób.

Tegoroczny limit uczestników wynosi 600 osób. Zapisów można dokonać na portalu w kwocie:

  • 55 zł do dnia 24.09.2023,
  • w późniejszym terminie (od 25.09.2023 do 05.10.2023) w kwocie 80 zł,
  • w dniu zawodów (15.10.2022) pod warunkiem niewyczerpania limitu 600 osób w kwocie 120 zł. 

Rywalizacji na dystansie 10 km w „biegu głównym”, zgodnie z tradycją będzie w tym dniu towarzyszył „bieg po zdrowie” na dystansie ok. 2,5 km.  Tu limit uczestników wynosi 750 osób.

Opłata startowa to”

  • 15 zł do dnia 5.10.2023 oraz
  • 25 zł w dniu biegu pod warunkiem niewykorzystania limitu uczestników.

Miło nam poinformować, że zamknęliśmy długą listę sponsorów biegu, którym już dziękujemy za  wsparcie. Prezentujemy ich w grafice.

mówią Organizatorzy

Wszystkie informacje można uzyskać na stronie internetowej. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Żorskim Biegu Ulicznym!

Informacja i grafiki: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


Obszar meandrów Odry 2005 roku został zgłoszony do ochrony w ramach europejskiej sieci „Natura 2000”, jako jeden z obszarów o najwyższej wartości przyrodniczej w Europie.

Rzeka Odra jest nadzwyczaj kapryśna – czasami jest niewinna i łagodna, a czasami bardzo dynamiczna, nieobliczalna i niebezpieczna. Uczestnicy trafili jednak na idealna pogodę i optymalne warunki na rzece. Słońce, umiarkowany wiatr, pięknie meandrująca z dosyć szybkim nurtem rzeka, malownicze krajobrazy oglądane z kajaków i z wieży widokowej w Chałupkach. Łąki, lasy, dwie wywrotki, a na zakończenie ognisko z kiełbaskami – to była niezapomniana i kapitalna przygoda spędzona z wiosłem w ręku i w wyborowym towarzystwie.

Gminne Centrum Kultury w Nędzy serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom. Specjalne podziękowanie kierują do pana Roberta Pietrzyka oraz jego niezastąpionej załogi za opiekę, czuwanie nad bezpieczeństwem i profesjonalne przygotowanie imprezy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Dziś “Teatr na Ugorze”

Trwa “Akcja Lato” w GCK w Nędzy

Podsumowanie Akcji Lato w GCK w Nędzy

MKS Wodzisław Previous post MKS Wodzisław Śląski zagra z Polish Champion U14M Radom
zatrzymał złodzieja Next post Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds