Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie w nowej odsłonie

Rokrocznie na początku września, na terenie całej Polski, organizowane jest wyjątkowe święto czytelnictwa. Narodowe Czytanie odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Celem ósmej już edycji wydarzenia jest popularyzacja czytelnictwa na skalę krajową.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jesteśmy portalem obywatelskim. Nie finansują nas żądne samorządy. Jednak by działać i być niezależnym potrzebujemy Twojego wsparcia. Możesz nas wesprzeć poprzez serwis Patronite.

Dziękujemy za Twoje wsparcie.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?


W święcie literatury polskiej uczestniczy każdego roku także Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny. W roku 2020 cała Polska czytać będzie „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Sytuacja pandemiczna zmusiła jednak organizatorów do pewnych zmian:

W związku z pandemią koronawirusa nie możemy zorganizować wspólnego spotkania z mieszkańcami w sali widowiskowej CKE, jednak nie rezygnujemy z obchodów tego pięknego święta. Postanowiliśmy zorganizować czytanie w innej formie – wspólnie stworzymy filmik z nagrań czytania fragmentów „Balladyny”. Zachęcamy do przesyłania krótkiego filmiku z czytanym fragmentem dramatu. Czytać można samemu lub z inną osobą, w domu, w plenerze… Czekamy zwłaszcza na filmiki nieszablonowe, oryginalne. Liczymy na Państwa inwencję i pomysłowość, a tę będziemy nagradzać

Zgłoszenia w postaci linków z filmami do pobrania lub samych filmów można przesyłać na adres: [email protected] do 2 września albo dostarczyć osobiście do biblioteki na dowolnym nośniku.

Warunkiem uczestnictwa w aukcji jest przesłanie podpisanej zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowe informacje pod numerem: 32/4312 987.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Biblioteka do likwidacji?

BOOKCROSSING, czyli “uwalnianie książek”

Powstały biblioteczki plenerowe. Szybko zniszczono jedną z nich

powrót do szkoły Previous post Powrót do szkół i przedszkoli. Wytyczne MEN
burza Next post Alert trzeciego stopnia zagrożenia IMGW!