Rydułtowy obniżają stawkę podatkową

Rydułtowy wprowadzają obniżoną stawkę podatkową dla posiadaczy ekologicznych źródeł ciepła. Kto może się ubiegać?

Pomysłów na walkę o czyste powietrze jest wiele. Poczynając od rządowego programu „Czyste powietrze” po lokalne dotacje do wymiany źródeł ciepła. Rydułtowy postanowiły zadbać o tych, którzy wymienili swoje źródła ciepła nie czekając na dotację. Rada miejska uchwaliła bowiem obniżoną stawkę podatkową.

Obniżę ustalono w wysokości 0,01 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych, ujętych w przedmiotowej uchwale. Z proponowanej stawki będą mogli skorzystać ci podatnicy, którzy dla celów grzewczych zainstalowali wyłącznie ekologiczne źródło ciepła. Warunkiem jest również to, że nie otrzymali wcześniej dotacji ze środków publicznych. Przedmiotowa stawka została wprowadzona uchwałą nr 12.133.2019 Rady Miasta Rydułtowy, z dnia 24 października 2019 r. w sprawie wysokości stawki podatku od nieruchomości stosowanej dla budynków mieszkalnych lub ich części w zabudowie innej niż wielorodzinna, a w których zainstalowano wyłącznie ekologiczne źródła ciepła zmienionej uchwałą nr 14.153.2019 Rady Miasta Rydułtowy z dnia 19 grudnia 2019 r.

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować? Chcesz pochwalić się swoimi działaniami?

Walczą z dzikimi wysypiskami Previous post Walczą z dzikimi wysypiskami- są efekty!
Next post Pożar w Orzepowicach

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds