Walczą z dzikimi wysypiskami

Walczą z dzikimi wysypiskami- są efekty!

Stowarzyszenie proekologiczne „Zielone miasto” aktywnie działa i walczy z dzikimi wysypiskami w Czerwionce-Leszczynach. Pokazali, że warto podjąć starania z nielegalnymi składowiskami.

Dzikie wysypiska coraz częściej

O działaniach tego stowarzyszenia pisaliśmy ostatnio w kontekście likwidacji koksowni Dębieńsko. W ostatnim czasie „Zielone miasto” toczy walkę również z dzikimi wysypiskami. Zlokalizowało ono dwa takie dzikie wysypiska. W Czerwionce-Leszczynach przy ul. Rybnickiej, drugie natomiast przy ul. Markwioka. W obu przypadkach sprawcy pozostawili wśród śmieci własne adresy, numery telefonów.

Metoda stowarzyszenia jest prosta, ale jak widać skuteczna. Po zrobieniu dokumentacji technicznej, odnalezieniu adresu wśród odpadów umieszczają zdjęcia w sieci. Jednocześnie dają czas sprawy na podjęcie działań, które doprowadzą do oczyszczenia terenu. Oczywiście sprawa trafia też do Straży Miejskiej.

Śmieci nawet z Gorzyc

Zaskakującym jest fakt, że to nie tylko mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn tworzą te wysypiska. W jednym z przypadków na kopercie widniał adres Pana Dawida z Gorzyc.

Coraz częściej słyszymy o tego typu zjawiskach. Zastanawia nas skąd biorą się takie rzeczy w sytuacji, gdy oddać możemy każdą ilość śmieci. Czy brak wiedzy? A może to przedsiębiorstwa próbują zaoszczędzić?

Reaguj, bo warto

Walka z patologią nie musi zawsze być walką z wiatrakami. Efekty widać na załączonych zdjęciach:

Jak widać po działaniach „Zielonego miasta” warto jest reagować. Większość śmieci zniknęła. Jak informuje jednak zielone miasto:

Pierwsza to zgłoszenia do Straży Miejskiej – zgłaszając takie czy inne wykroczenia możecie usłyszeć prośbę o wasze dane a nawet, że zostaniecie świadkami w sprawie. To wszystko prawda, ale Wasze dane mogą być ujawnione dopiero na etapie postępowania przed sądem a do takich dochodzi dość rzadko więc spokojnie – to nasz obowiązek, zgłaszajmy śmieci, ścieki i kopciuchy !!

Fot. https://www.facebook.com/ZieloneMiastoCzerwionkaLeszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Motoparalotniarz spadł na płytę lotniska w Gotartowicach
Next post Rydułtowy obniżają stawkę podatkową

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds