Walczą z dzikimi wysypiskami

Walczą z dzikimi wysypiskami- są efekty!

Stowarzyszenie proekologiczne „Zielone miasto” aktywnie działa i walczy z dzikimi wysypiskami w Czerwionce-Leszczynach. Pokazali, że warto podjąć starania z nielegalnymi składowiskami.

Dzikie wysypiska coraz częściej

O działaniach tego stowarzyszenia pisaliśmy ostatnio w kontekście likwidacji koksowni Dębieńsko. W ostatnim czasie „Zielone miasto” toczy walkę również z dzikimi wysypiskami. Zlokalizowało ono dwa takie dzikie wysypiska. W Czerwionce-Leszczynach przy ul. Rybnickiej, drugie natomiast przy ul. Markwioka. W obu przypadkach sprawcy pozostawili wśród śmieci własne adresy, numery telefonów.

Metoda stowarzyszenia jest prosta, ale jak widać skuteczna. Po zrobieniu dokumentacji technicznej, odnalezieniu adresu wśród odpadów umieszczają zdjęcia w sieci. Jednocześnie dają czas sprawy na podjęcie działań, które doprowadzą do oczyszczenia terenu. Oczywiście sprawa trafia też do Straży Miejskiej.

Śmieci nawet z Gorzyc

Zaskakującym jest fakt, że to nie tylko mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn tworzą te wysypiska. W jednym z przypadków na kopercie widniał adres Pana Dawida z Gorzyc.

Coraz częściej słyszymy o tego typu zjawiskach. Zastanawia nas skąd biorą się takie rzeczy w sytuacji, gdy oddać możemy każdą ilość śmieci. Czy brak wiedzy? A może to przedsiębiorstwa próbują zaoszczędzić?

Reaguj, bo warto

Walka z patologią nie musi zawsze być walką z wiatrakami. Efekty widać na załączonych zdjęciach:

Jak widać po działaniach „Zielonego miasta” warto jest reagować. Większość śmieci zniknęła. Jak informuje jednak zielone miasto:

Pierwsza to zgłoszenia do Straży Miejskiej – zgłaszając takie czy inne wykroczenia możecie usłyszeć prośbę o wasze dane a nawet, że zostaniecie świadkami w sprawie. To wszystko prawda, ale Wasze dane mogą być ujawnione dopiero na etapie postępowania przed sądem a do takich dochodzi dość rzadko więc spokojnie – to nasz obowiązek, zgłaszajmy śmieci, ścieki i kopciuchy !!

Fot. https://www.facebook.com/ZieloneMiastoCzerwionkaLeszczyny

Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia? Chciałbyś nas o czymś poinformować?

Previous post Motoparalotniarz spadł na płytę lotniska w Gotartowicach
Next post Rydułtowy obniżają stawkę podatkową