Rusza przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu

Jak poinformowało starostwo powiatu wodzisławskiego, ruszają długo wyczekiwane inwestycje drogowe. Przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i ul. Turskiej w Mszanie staje się faktem. Zadowoleni powinni być mieszkańcy dzielnicy Wilchwy, gminy Mszany, a także część Godowa.

W lipcu 2019 r. władze powiatu pozyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a we wrześniu ogłosiły przetarg na realizację inwestycji.  Prace rozpoczną się już we wtorek 12 stycznia. Zakres prac jest dość spory. Roboty będą polegały między innymi na przebudowie kanalizacji deszczowej, budowie chodnika i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych. Obniżona będzie także niweleta drogi na wiadukcie.

Przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu wiąże się niestety z niedogodnościami. Zamknięte zostaną drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Czarnieckiego do posesji nr 1A. Z powodu technologii robót nie ma bowiem możliwości utrzymania ruchu kołowego. Wyznaczono zalecany objazd. Został on poprowadzony ulicami: Skrzyszowską, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego. Utrudnienia potrwają około trzy miesiące.

Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł, z czego część stanowić będzie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Udział finansowy w przedsięwzięciu zadeklarowały również władze Wodzisławia Śl.

Previous post Uczniowie całe ferie będą jeździć pociągami za darmo
Next post Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców Dębieńska

Ja - Wioleta Grzybek, dziennikarka portalu lokalsi.net przeprasza Zarząd Partii Polska 2050, a także Mirosława Małka - kandydata w wyborach do senatu RP wyznaczonych na 15 października 2023 roku, którego zmierza zgłosić Komitet Wyborczy Polska 2050, za nieprawdziwe wypowiedzi poprzez nazywanie Partii Polska 2050 "podróbką", zarzucanie utworzonemu Komitetowi Wyborczemu Polska 2050, że wprowadza w błąd wyborców; zarzucanie, że Partia Polska 2050 przywłaszczyła sobie nazwę Stowarzyszenia Polska 2050 oraz, że start kandydata Komitetu Wyborczego Polska 2050 do Senatu RP jest formą zemsty na kontrkandydacie innej partii.

This will close in 0 seconds