Rusza przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu

Jak poinformowało starostwo powiatu wodzisławskiego, ruszają długo wyczekiwane inwestycje drogowe. Przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu Śl. i ul. Turskiej w Mszanie staje się faktem. Zadowoleni powinni być mieszkańcy dzielnicy Wilchwy, gminy Mszany, a także część Godowa.

W lipcu 2019 r. władze powiatu pozyskały dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, a we wrześniu ogłosiły przetarg na realizację inwestycji.  Prace rozpoczną się już we wtorek 12 stycznia. Zakres prac jest dość spory. Roboty będą polegały między innymi na przebudowie kanalizacji deszczowej, budowie chodnika i wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych. Obniżona będzie także niweleta drogi na wiadukcie.

Przebudowa ulicy Mszańskiej w Wodzisławiu wiąże się niestety z niedogodnościami. Zamknięte zostaną drogi na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stefana Czarnieckiego do posesji nr 1A. Z powodu technologii robót nie ma bowiem możliwości utrzymania ruchu kołowego. Wyznaczono zalecany objazd. Został on poprowadzony ulicami: Skrzyszowską, świętego Wawrzyńca, Leonida Teligi i Stefana Czarnieckiego. Utrudnienia potrwają około trzy miesiące.

Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł, z czego część stanowić będzie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Udział finansowy w przedsięwzięciu zadeklarowały również władze Wodzisławia Śl.

Previous post Uczniowie całe ferie będą jeździć pociągami za darmo
Next post Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców Dębieńska